KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
75 itfaiyeci eğitiliyor
75 itfaiyeci eğitiliyor
Güncel
17 Aralık 2010 Cuma 15:59
  • 995
  • 1

75 itfaiyeci eğitiliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı sınavda itfaiye eri olmaya hak kazanan 75 kişi, dört hafta boyunca sıkı bir eğitimden geçecek

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı`nda görev yapacak 75 itfaiye erinin eğitimleri başladı. Temel eğitim programının ilk gününe genel sekreter Ersin Yazıcı da katıldı. Büyükşehir`in meclis salonunda yapılan eğitimlerde itfaiye erlerine ilk dersi veren Yazıcı, itfaiyeciliğin son derece zor bir meslek olduğunu, itfaiye erlerinin çoğu zaman kendi hayatlarını ikinci plana attıklarını belirtti.
 

BÜTÇESİ EPEY BÜYÜK
Ersin Yazıcı konuşmasında “Büyükşehir Belediyesi bütçesi ve personel sayısı itibariyle birçok bakanlıktan büyük. Halkımızın beklentilerini karşılamak için durmadan hizmet üretiyoruz. Büyükşehir çalışanı olarak yetki ve sorumluluklarınızın farkında olun. Bundan böyle Büyükşehir Belediyesi`nin yeni temsilcileri sizlersiniz” dedi.
 

DÖRT HAFTA SÜRECEK
20 Aralık Pazartesi günü mesleğe hazırlık eğitimlerine de başlayacak itfaiye erleri 4 hafta boyunca itfaiye yönetmeliği, ekipman bilgisi, yanma ve yangın, trafik kazalarına müdahale ve kurtarma, kentsel arama kurtarma, yüksek çalışma prosedürleri ve yüksek açı kurtarma, kimyasal sızıntılara müdahale, LPG-doğalgaz tank yangınlarına müdahale şekilleri konularını öğrenecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ