KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
75. Yıl’ın müdürü görevden uzaklaştırıldı
75. Yıl’ın müdürü görevden uzaklaştırıldı
Güncel
21 Eylül 2010 Salı 17:37
  • 6595
  • 16

75. Yıl’ın müdürü görevden uzaklaştırıldı

75. Yıl Cumhuriyet Çocuk Yetiştirme Yurdu’nun müdürü Cihat Kaplan, ‘çocuklara kötü davrandığı’ gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı

Yuvacık`ta faaliyet gösteren ve 13-18 yaş arası 152 erkek çocuğunun barındığı 75. Yıl Cumhuriyet Çocuk Yetiştirme Yurdu bir haftadır hareketli günler yaşıyor. Uzun zamandır yetiştirme yurdunda vekaleten müdürlük yapan Cihat Kaplan hakkında soruşturma başlatıldığı gibi SHÇEK Genel Müdürlüğü`ne bağlı müfettişler de bir haftadır çeşitli teftişler yapmak için yurda geliyor. Ayrıca SHÇEK İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu gördüğü otorite boşluğu nedeniyle vali Ercan Topaca ile birlikte hareket ederek görev değişikliğini gerekli gördüklerini söylerken, müdür Cihat Kaplan da 2 ay izne çıkarıldı. Öte yandan Kaplan`ın çocuklara kötü davrandığı için görevinden uzaklaştırıldığı iddiaları da ortaya çıktı.
 

TEFTİŞ DEVAM EDİYOR
Karamürsel Çocuk Yetiştirme Yurdu Müdür Yardımcısı kadrosunda olan ancak uzun zamandır 75. Yıl Cumhuriyet Çocuk Yetiştirme Yurdu`nda vekaleten müdürlük görevi yapan Cihat Kaplan`ın son durumunu vekalet onayına kaldırdıklarını söyleyen Kadıoğlu, genel müdürlük müfettiş raporlarına göre yeniden görevine dönebileceğini belirtti. Yurtta otorite boşluğu gördüğü için böyle bir duruma gerek duyduklarını da ifade eden Kadıoğlu, müdür Cihat Kaplan`ın yerine yeni birinin atanacağını ancak henüz kim olacağının netleşmediğini de belirtti. Kadıoğlu, “Teftiş devam ediyor. Rapor genel müdürlüğe gitmeden bir şey söyleyemeyiz. Yerine kimin geleceği netleşmedi” dedi.
 

OTORİTE BOŞLUĞU MU?
Belirli bir disiplin yönetmeliğine bağlı olduklarını ve amaçlarının çocukları kazanmak olduğunu ifade eden Hamdi Kadıoğlu, sıradan bir otorite boşluğu olduğunu söylese de yurtta bir haftadır müfettişlerin teftiş yapması ve müdür hakkında soruşturma başlatılması kafaları karıştırdı. Şimdi gözler teftiş kurulu raporunun bitmesine kalırken 30 yıllık eğitimci Cihat Kaplan da pazartesi gününden itibaren izne çıkartıldı.
 

KÖTÜ DAVRANIYORMUŞ
SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış, geçici olarak müdürlük yapan Cihat Kaplan`ın şimdilik görevden alınmadığını, görevlendirdiği iki başmüfettişin raporuna göre bir çalışma yapacaklarını söyledi. Yurtta kalan çocuklardan muhtelif sorunlarla ilgili şikayetler aldıkları için müfetteşlerin inceleme yaptığını da belirten Barış, “Çocuklardan kötü davranıldığı konusunda şikayetler var. Bu nedenle şimdi müfettişlerimiz yurdun işleyişi konusunda rapor hazırlıyorlar. Rapor bana geldiği zaman karar verilecek” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ