KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
8 yılda kaç lider harcandı?
8 yılda kaç lider harcandı?
Güncel
16 Eylül 2010 Perşembe 16:12
  • 2223
  • 2

8 yılda kaç lider harcandı?

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil AKP’nin son yıllarda çeşitli entrikalarla “bertaraf” ettiği siyasi liderlerin bir listesini verdi. Sıradaki hedefin de Devlet Bahçeli olduğunu söyledi.

İşte Özdil`in bugünkü yazısı:

”Ülkücülere ambargo uygulanıyordu, bırak ekrana çıkarmayı, telefonla bağlanıp iki kelime görüşleri bile alınmıyordu, miting görüntülerine karartma uygulandı, yok sayıldı.

*

Ya şimdi?

Saatlerce canlı yayınlara çıkartıp, karşılıklı oturtup, söz hakkı tanıyoruz ayaklarıyla birbirlerini dövdürüyorlar.

*

Haliyle soruyorsunuz...

“MHP`de ne oluyor?”

*

Aslında...

“MHP`ye ne yapılıyor?”Böyle sormanız lazım.

*

Dökelim hele...

*

Ecevit hastaydı, yürüyemiyor, bırakmıyordu, İsmail Cem ile Hüsamettin Özkan gidişatı değiştirmek için ayrıldı, yeni parti kurdu, sol için umut oldu... O da ne? ABD`den gelen arkadaş “ben de varım” dedi, işin içine girdi, n`oluyo demeye kalmadan, “ben artık yokum” dedi, çarşı karıştı tabii, kaçan kaçana, lider adayı İsmail Cem aniden bertaraf oldu.

*

Mehmet Ağar ile Erkan Mumcu, ortak oldu, barajı geçmelerine kesin gözüyle bakılıyordu, tarih başka akacaktı, bi katakulli, darmadağın, ikisi de tasfiye.

*

Cem Uzan, parti kurdu, bismillah, üç ayda langırt diye yüzde 7`yi geçti, faktör oldu... Ve, hızar çalıştı, onu da biçti.

*

Tuncay Özkan, partisi marjinaldi ama, milyonları sokağa dökmeyi başarıyordu, doooğru Silivri`ye... Doğu Perinçek, milyonları sokağa dökemiyordu ama, ne diyecek diye milyonlar onun ağzına bakıyordu, takır takır anlatıyordu çünkü...

Tuncay`ın yanına.

*

Muhsin Yazıcıoğlu`nun helikopteri düştü. Herkes dinleniyor, herkesin o anda nerede olduğu biliniyor, kokpitteki gazetecinin imdat çığlıkları canlı yayında, köylüler düşse düşse şuraya düşmüştür diyor, nafile, öldüğünden emin olunana kadar kıç kadar arazide bulunamadı.

*

Deniz Baykal`a komplo; cezaevine gönderilemediği için, evine gönderildi.

*

Açın haritayı, Tanganika`dan Yeni Zelanda`ya, Güney Afrika`dan Norveç`e kadar, son 8-9 senesindeki siyaset sahnesinde, bu kadar “tesadüf”ü olan bir başka ülke gösterebilir mi kimse?

*

Gösteremez... Çünkü, bizim manzarayı “görmek için” devrimci ülkücü gazeteci filan olmaya gerek yok, haritacı olmaya da gerek yok... “Bakarkör” olmak yeterli.

*

Sıradaki hedef... Devlet Bahçeli`dir.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ