KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
9 öğrenci gözaltına alındı
9 öğrenci gözaltına alındı
Güncel
04 Aralık 2010 Cumartesi 12:59
  • 7606
  • 7

9 öğrenci gözaltına alındı

Başbakan’ı protesto etmek isteyen 40 kişilik öğrenci grubu, Yürüyüş Yolu yerine cadde üzerinde yürüyünce polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. 9 öğrenci gözaltına alındı

Başbakan`ın önceki gün rektörlerle YÖK Yasa Tasarısı hakkında yaptığı toplantıyı protesto etmek için Kocaeli Üniversitesi`nden 40 kişilik bir öğrenci grubu İstanbul`a gitti. Ancak Çamlıca gişelerinde durdurulan grup, çevik kuvvet eşliğinde İzmit`e geri getirildi. Merkez Bankası önünde toplanan öğrenci grubu, ‘Tayyip şaşırma sabrımızı taşırma` ve ‘Tayyip seni yumurtaya boğarız` sloganları atarak yürüyüş yapmak istedi.
 

YOLU KAPATTILAR
Merkez Bankası önünden İnsan Hakları Anıtı`na kadar yürümek isteyen öğrenciler, Yürüyüş Yolu yerine Hürriyet Caddesi`nde yürümek isteyince yol trafiğe kapandı. Bir süre sloganlar atarak caddede ilerleyen gruba güvenlik güçleri uyarıda bulundu. Ancak uyarılara aldırış etmeden ilerleyen gruba polisin müdahalesi gecikmedi.
 

SERT KARŞILIK VERDİ
Grubun önüne geçerek durdurmak isteyen polisler ile öğrenciler arasında arbede çıktı. Öğrenciler polise direniş gösterince bu kez polisin müdahalesi sert oldu. Ortalık bir anda karışırken, öğrencilerden bir kısmı kaçmaya başladı. Polise direnen grup, sert müdahalenin ardından gözaltına alındı. 
Emre ÇAĞLAR / Doğukan KALYONCUOĞLU

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ