KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
90 emlakçı kursa başladı
90 emlakçı kursa başladı
Güncel
02 Kasım 2010 Salı 15:01
  • 1452
  • 1

90 emlakçı kursa başladı

KEMDER ve Kocaeli Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan emlak müşavirliği kursuna katılan 90 emlakçı ders başı yaptı

Kocaeli Emlakçılar Yardımlaşma Derneği`nin (KEMDER) düzenlediği emlakçılar müşavirlik kursları önceki akşam start aldı. Kocaeli Mesleki Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen kursa katılan 90 emlakçı, 8 hafta boyunca 96 saat tapu sicil işlemleri, emlak işleri, belediye işleri, hukuk, emlak kiralama, vergi dairesi işleri ve ticari belgeler gibi mesleki konuşlarda eğitim alacak. Alanında uzman kişilerin ders vereceği kurslarda tapu işlemleri derslerine İzmit Tapu Sicil Müdürü Cuma Karadeli ve Başiskele Tapu Sicil Müdürü Nazım Eşenli girecek. Eğitimler pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 18.00`de İzmit Mesleki Eğitim Merkezi`nde verilecek.
 

SERTİFİKA VERİLECEK
Kursun ilk gününde basına açıklama yapan İzmit Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Işıl ve KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu, eğitimler sonunda katılanlara sertifika verileceğini söyledi. Eğitimlerin Milli Eğitim Bakanlığı`nın hazırladığı programa göre yapılacağını ifade eden Işıl, “Derslerle ilgili eğitim CD`leri de dağıtacağız” dedi. KEMDER Başkanı Hacıoğlu ise mesleği iyi yapmak ve başarılı olmak için eğitimin önemine değinerek, “Mesleki sıkıntıları biliyoruz. Bu nedenle alanında uzman kişiler eğitim verecek” şeklinde konuştu. Kursu organize eden Ahmet Pekin de emlakçılık mesleğinin bilgi, ilgi ve dürüstlük üçgeninde olması gerektiğini söyledi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ