KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Abdulkadir Yılmaz, artık SEÇİLMİŞ BAŞKAN
Abdulkadir Yılmaz, artık SEÇİLMİŞ BAŞKAN
Güncel
Gizem Ulutaş
25 Kasım 2017 Cumartesi 21:09
  • 1754
  • 0

Abdulkadir Yılmaz, artık SEÇİLMİŞ BAŞKAN

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi’nde Olağanüstü Kongresi’nde Abdulkadir Yılmaz tek aday olarak başkan seçildi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Kocaeli Şubesi Olağanüstü Kongresi bugün Lastik İş Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Başkan Erdoğan Yılmaz, görevini Abdulkadir Yılmaz’a devretmişti. Bu devrin üzerinden bugün yapılan kongrede Abdulkadir Yılmaz tek aday olarak yer aldı. Kongre salonuna gelenler üzerleri aranarak salona alındı. 450 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede Abdulkadir Yılmaz başkan seçildi.

 

YOĞUN KATILIM

Kongreye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, TÜMSİAD Genal Başkanı Yaşar Doğan,İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz,   KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, eski Rektör Yardımcısı Bekir Çakır, eski TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Umut Ongün ve Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir katıldı.

 

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM OLMAZSA OLMAZ

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık yerli ve milli üretimin olmazsa olmaz olduğunu söyleyerek,“Dünya küçülüyor bunu tartışmak bile gereksiz. Mayıs ayında Cumhurbaşkanımızla Pekin’e gittik ve zirveye katıldık. Tekrar doğudan uçarak Washington’dan Ankara’ya geldik ve bu 32 saatte tamamladık. Erişim hayal edilemeyecek kadar kolaylaşıyor. Yeni bir çağı yaşıyoruz, bu çağın adına dijital çağ diyorlar. Kendi değerlerimizi bu çağda güçlenerek devam etmesi için gayret gösteriyoruz. Ülkelerin arasında ki mesafe kısalıyor ama insanında mutluluğu ve huzuru azalıyor. Bunun tam tersi olması gerekirken insanlar daha mutsuz. Bizim medeniyetimizin burada ki boşluğu doldurma iddiası var. Her bir arkadaşımız kendi alanında işinin en iyisi yapmak mecburiyetindedir. Yerli ve milli olmak TÜMSİAD’ın önceliklerindendir. Bu noktada büyük çalışmalar var. Yerli ve milli üretim bizim için olmazsa olmazdır” dedi.

 

SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRECEĞİZ

TÜMSİAD mevcut başkanı Erdoğan Yılmaz, ahde vefa olarak sorumluluklarını yerine getireceklerini ifade ederek, “ Biz görevimizi tamamlamış olduk. Abdülkadir Yılmaz kardeşimize görevimizi devredeceğiz. Şehrimizin büyüklerine sonuna kadar ahde vefa olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Burada görev almak benim için şerefti, haklarınızı helal edin hepinizi saygı ile bir kez daha selamlıyorum” diye konuştu.

 

SORUMLULUKLARIMIZIN FARKINDAYIZ

Görevi yeni devralan Abdülkadir Yılmaz,ise, sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek,  “Kocaeli kamuoyunda saygın ve itibarlı yeri olan bir markanın başında olmanın gururu sevinci içerisindeyim. Bize bırakılan bu mirası daha yükseğe çıkarmak için devam edeceğiz. Kucaklayarak, istişare ederek TÜMSİAD’ı yönetmeye çalışacağız. Milletimizin ve devletimizin yanında saf tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz. Sorumluluğumuz farkındayız, birlik ve beraberlikten taviz vermeden sürdüreceğiz. Eskişehir Bursa ve Konya’dan sonra savunma sanayisi teknolojisi kazandırmak için çalışmalara başladık. Yerli otomobil ile ilgili sadece satın almak için değil, şehrimizde aracımızı üretmek için talip olduğumuzu şimdiden Kocaeli Valiliğine bildiriyoruz” şeklinde konuştu.

 

TEBRİK EDİYORUM

Olağanüstü genel kurula katılan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan da “Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Israrla üzerinde durduğumuz bir takım çalışmalarımızı burada dile getirildi. Marmara Bölgesi Başkanlığı ile ilgili Erdoğan Yılmaz kardeşimizi bu yeni görevinde de tebrik ediyorum. Görevi kardeşimizi bu görevin daha yukarı çıkartacaklarını biliyorum. TÜMSİAD üretmeye devam ediyor. Memleketin milletinin ve Reis-i Cumhur’un arkasındadır. Birlik ve beraberli olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

GÜÇLÜ OLMAZSAK BİZİ ANADOLU’DA BARINDIRMAZLAR

Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, güçlü olmazsak bizi Anadolu’da barındırmayacaklarını ifade ederek şöyle konuştu:hayatın bir nöbet olduğunu belirterek, “Erdoğan kardeşimiz güzel işler yaptı. Şimdi nöbet Abdülkadir kardeşimize devredildi ve onun daha güzel işler yapacağına, derleyip toplayıcılığına güveniyoruz. Çalışmaktan ve üretmekten başka çaremiz yok, güçlü olmazsak bizi Anadolu’da barındırmazlar, haçlı orduları şekil değiştirdiler ve tuzaklarını kuruyorlar. Bunun karşısına geçmek için tek ilaç çalışmak, varlıklı olmak ve güçlü olmaktır”

 

Yönetim Kurulu (Asil)

Abdulkadir Yılmaz, Ali Petekçi, Kadir Erenoğlu, Yunus Pehlivan, Mustafa Sarıyer, Salih Sarıkaya, Yasin Abiş, Ali Haydar Yavaş, Mustafa Gülsel, Zeki Batu, Süleyman Öztopuz, Abdurrahman Çuhadar, göksel Küçükbaş, Vural Ayvaz, Halil Akpınar, Hamza Ataç, Alperen Şakacı, İsmail Parlak, Mehmet Gayran, Nevzat Sanat, Murat Aydın, Murat Elveren, Yunus Batı, Şükrü Dereköy, Ayhan Tek

Denetim Kurulu (Asil)

Denetim Kurullu Başkanı Hanife Öztekin, Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Çoşan, Denetim Kurulu Üyesi Haluk Atmaca

Genel Merkez Delegesi (Asil)

Erdoğan Yılmaz, Mehmet Çoşan, Ali Petekçi, Salih Sarıkaya, Haydar Yavaş, Yunus Pehlivan, Zeki Batu, Kadir Erenoğlu

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ