KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Abdullah Kaya’dan çok çarpıcı video!
Abdullah Kaya’dan çok çarpıcı video!
Güncel
12 Ocak 2019 Cumartesi 23:21
  • 4340
  • 0

Abdullah Kaya’dan çok çarpıcı video!

İlimizin sosyal medyada adeta fenomen isimlerinden biri haline gelen Abdullah Kaya geçtiğimiz gün oldukça çarpıcı bir video paylaştı.

Kaya paylaştığı videoda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun yeniden aday gösterilmemesi üzerine kurulurken birçok önemli noktaya da parmak bastı. Yayınlanan videoda Karaosmanoğlu'nun 3 dönem kuralı nedeniyle aday yapılmadığı, başkanın da bu karara karşı itirazı olmadığı böylece cumhurbaşkanı Erdoğan nazarında İbrahim Karaosmanoğlu'nun hatır ve itibarını koruduğunun siyasi çevrelere nasıl empoze edilmeye çalıştığını gösteriyor.

                      

YANDAŞ BASININ HABERLERİYLE BAŞLIYOR

Öte yandan video Karaosmanoğlu’nun son ana kadar 4. dönem aday olmak için nasıl istekli, gayret ve temaslarda olduğunu gösteren, dahası yandaş basın tarafından Karaosmanoğlu’nun kamuoyuna nasıl empoze edilmeye çalışıldığını gösteren haberlerle başlıyor. Videonun devamındaysa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “İltifat marifete tabidir” sözü verilerek Tahir Büyükakın'ın büyükşehir adayı olarak açıklandığı bölüme geçiliyor.

 

VİDEODA GİZLİ GÖRÜNTÜLER DE YER ALIYOR

Aynı zamanda yayınlanan videoda ilk defa yayınlanan gizli bir video çekimi ile 25 Aralık 2018 günü öğlen sıralarında İbrahim Karaosmanoğlu'nun CHP'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya'ya yaptığı gizli ve kamuoyundan sır gibi saklandığı şimdilerde ortaya çıkan ziyaret görüntülerine de yer veriliyor.

 

ZİYARET TESADÜF MÜ?

Bu ziyaret dönemine kadar İYİ Parti adayı olarak eski milletvekili Sefa Sirmen’in adının anılması ve hukuki durumunun adaylığa izin vermemesi daha sonrasında Erenkaya'nın beraat ettiği ve hiçbir hukuki sorunun kalmadığı haberlerine atıf yapılıyor. Akıllardaysa “Bu ziyaretle bu haberlerin tesadüf eseri olması mümkün mü?” sorusu oluşuyor.

 

Abdullah Kaya’nın sosyal medya hesabından paylaştığı o video;

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ