Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Abdullah Kaya’dan çok çarpıcı video!
Abdullah Kaya’dan çok çarpıcı video!
Güncel
12 Ocak 2019 Cumartesi 23:21
  • 4005
  • 0

Abdullah Kaya’dan çok çarpıcı video!

İlimizin sosyal medyada adeta fenomen isimlerinden biri haline gelen Abdullah Kaya geçtiğimiz gün oldukça çarpıcı bir video paylaştı.

Kaya paylaştığı videoda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun yeniden aday gösterilmemesi üzerine kurulurken birçok önemli noktaya da parmak bastı. Yayınlanan videoda Karaosmanoğlu'nun 3 dönem kuralı nedeniyle aday yapılmadığı, başkanın da bu karara karşı itirazı olmadığı böylece cumhurbaşkanı Erdoğan nazarında İbrahim Karaosmanoğlu'nun hatır ve itibarını koruduğunun siyasi çevrelere nasıl empoze edilmeye çalıştığını gösteriyor.

                      

YANDAŞ BASININ HABERLERİYLE BAŞLIYOR

Öte yandan video Karaosmanoğlu’nun son ana kadar 4. dönem aday olmak için nasıl istekli, gayret ve temaslarda olduğunu gösteren, dahası yandaş basın tarafından Karaosmanoğlu’nun kamuoyuna nasıl empoze edilmeye çalışıldığını gösteren haberlerle başlıyor. Videonun devamındaysa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “İltifat marifete tabidir” sözü verilerek Tahir Büyükakın'ın büyükşehir adayı olarak açıklandığı bölüme geçiliyor.

 

VİDEODA GİZLİ GÖRÜNTÜLER DE YER ALIYOR

Aynı zamanda yayınlanan videoda ilk defa yayınlanan gizli bir video çekimi ile 25 Aralık 2018 günü öğlen sıralarında İbrahim Karaosmanoğlu'nun CHP'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya'ya yaptığı gizli ve kamuoyundan sır gibi saklandığı şimdilerde ortaya çıkan ziyaret görüntülerine de yer veriliyor.

 

ZİYARET TESADÜF MÜ?

Bu ziyaret dönemine kadar İYİ Parti adayı olarak eski milletvekili Sefa Sirmen’in adının anılması ve hukuki durumunun adaylığa izin vermemesi daha sonrasında Erenkaya'nın beraat ettiği ve hiçbir hukuki sorunun kalmadığı haberlerine atıf yapılıyor. Akıllardaysa “Bu ziyaretle bu haberlerin tesadüf eseri olması mümkün mü?” sorusu oluşuyor.

 

Abdullah Kaya’nın sosyal medya hesabından paylaştığı o video;

 

DİĞER HABERLER

“Sıfırlanan döner sermaye’ye acil çözüm gerekli”

“Sıfırlanan döner sermaye’ye acil çözüm gerekli”

Sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen döner sermaye dağıtım oranlarındaki yaşanan sorunlara Sağlık Bakanlığının duyarsız kalması nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Gölçük İlce Temsilcisi Gürol Şanbayatlı, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Orhan Gazi Gencel, Temsilci Osman Kılıç, Medine Beşiracı Yiğit, Selim Akduman, İzmit İlce Temsilcisi Ercan Öztürk, KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Eski İş Yeri Baş Temsilcisi Yalcın Gül ve hastane çalışanları ile birlikte Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Göçmez, “Adaylar önce bu rampayı denemeli”

Göçmez, “Adaylar önce bu rampayı denemeli”

Körfezli Eczacı Caner Göçmez bu defa farklı bir etkinlik düzenleyerek, ilçede ki Engelliler Derneği yönetim ve üyelerine çiğ köfte ikram etti ve engelli bisikletine binerek yaşanan zorlukları test etti. Deneme sonrasında rampa çıkmanın çok zor olduğunu gören Caner Göçmez, “Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday olanlar önce bu zorluğu yaşayarak görmeli, o zaman daha iyi çalışmalara imza atarlar” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ