KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Abdullah Öztürk Ankara’ya atandı
Abdullah Öztürk Ankara’ya atandı
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 08:34
  • 4510
  • 13

Abdullah Öztürk Ankara’ya atandı

Taş ocağına imza atmadığı gerekçesiyle görevinden alınan Tarım İl Müdürü Abdullah Öztürk, bakanlık müşavirliğine atandı

Hükümetin ‘Milli Proje` diye nitelediği ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığı Yüksek Hızlı Tren   yolunu yapan müteahhidin maliyetini düşürmek için Maşukiye bölgesinde kurulmak istenen taş ocağına imza atmadığı gerekçesiyle görevinden alınan Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Öztürk, Ankara`da Tarım Bakanlığı Müşavirliği`ne atandı. Gazetemize konuşan Öztürk, önümüzdeki hafta içinde yeni görevine başlayacağını söyledi.

 
TAŞ OCAĞINI İSTEMİYORDU
Bölgede kurulması planlanan taş ocağı, çevreyi katletmeden önce bir yöneticinin başını yedi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Öztürk, taş ocağının açılması için imza vermediği gerekçesiyle Ankara`dan gelen talimatla vali Ercan Topaca tarafından görevden alınmıştı. Öztürk, tüm siyasi ve idari baskılara rağmen taş ocağının kurulmaması, doğanın katledilmemesi için direniyordu.
 
ANKARA`YA GİDECEK
Öztürk`ün görevden alınmasının ardından kentteki çok sayıda çevreci Abdullah Öztürk`e destek çıkarak görevine iadesini istemişti. Kendisine sahip çıkan Kocaeli halkının desteği karşısında çok duygulandığını belirten Öztürk, gazetemize konuştu. Öztürk, taş ocağı konusunda yorum yapmazken, meselenin ortaya çıktığı gün, 20 günlük yıllık izine ayrıldığını söyledi. Özkürk, “Yıllık izinim bir hafta sonra doluyor. İzin sonrası yeni görev yerim olan bakanlık müşavirliği için Ankara`ya gideceğim” dedi.
 
BEN İZMİT ÇOCUĞUYUM
Taş ocağı konusunda yaşanan süreç ile ilgili fazla konuşmak istemediğini, kendisine destek çıkan herkese teşekkür ettiğini belirten Öztürk, “İzmit çocuğuyum. Çocuklarım ailem burada, burada yaşayacağım. Benim sadece görev yerim Ankara olacak. Önümüzdeki hafta içinde yeni görevime başlayacağım. Sık sık Ankara`ya gidip geleceğim. Mesleğimi seviyorum. Adım daha önce İstanbul il müdürlüğü için geçmişti. İstediğim bir yer değildi. Bana sahip çıkan, destek olan herkese teşekkür ederim. Yaşadıklarımı bir gün emekli olunca ayrıntısıyla anlatacağım” ifadesini kullandı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ