KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Acemi kasaplar yine iş başında
Acemi kasaplar yine iş başında
Güncel
25 Ekim 2012 Perşembe 10:54
  • 4210
  • 10

Acemi kasaplar yine iş başında

Bayram nedeniyle kurbanlık keserken çok sayıda vatandaş, çeşitli yerlerinden yaralandı. sabahtan öğle saatlerine kadar yaralananların sayısı 200'ü buldu

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN

Kurban Bayramlarında artık acemi kasapların yaralanmaları gelenek haline geldi. Kurban kesimi sırasında bir yerlerini kesenler veya hayvanların darbeleriyle yaralananlar yine bu bayramında da hastanelere akın etti. Sabahtan öğlene kadar gece sürede çok sayıda vatandaş yaralanarak hastanelerin acil servislerine koştu.


200 KİŞİ YARALANDI

Kocaeli Devlet Hastanesi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Seka Devlet Hastanesi'ne yaklaşık 60 acemi kasap başvurdu. Gebze daha fazla olmak üzere diğer ilçelerle birlikte kurban keserken yaralanan ve hastanelere gidenlerin sayısı 200'ü aştı. Saatler ilerledikçe bu sayının gittikçe arttığı belirtildi. Hastanelere koşan vatandaşların bir kısmı, kurban keserken yaralanırken bir kişi ise kurban keserken kalp krizi geçirdi. Yaralı vatandaşlara hastanelerde nöbetçi doktorlar müdahale etti.  


BABA ŞEN DE YARALANDI
Sabahın erken saatlerinde kurbanlıklarını kesmeye çalışırken Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen'in Suadiye'de kurbanlık kesen babası, Osman Şen yaralandı. Baba Şen, kurbanlık keserken, boynuna aldığı boynuz darbesiyle yaralandı. Yaralı Osman Şen'e Kocaeli Devlet Hastanesi'nde müdahale etti.


KALP KRİZİ VE BEL TUTULMASI
Hastanelere başvuran vatandaşlardan İslam Göktaş ise kurban kestikten sonra yaşadığı nefes darlığı nedeniyle kalp krizi geçirdi. Yakınları tarafından çağrılan ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Göktaş, tedavi altına alındı. Uzuntarlalı Murat Hemedanlı adlı bir vatandaş ise kurban keserken yaşanan hareketlilikte beli tutuldu.


BACAĞINA BOYNUZ DARBESİ
Kartepeli Kenan Vargılı isimli bir kasap ise kesmek için yatırdığı kurbanlık boğanın boynuz darbesiyle bacağından yaralandı. Bacağına aldığı darbeyle yere yığılan Vargılı, hemen hastaneye kaldırıldı. Yaralı kasap, bacağına atılan 5 dikişle müdahale edildi. Vargılı daha sonra taburcu edildi.

 

 

KOPAN PARMAĞINI ALARAK HASTANEYE KOŞTU 
Kurban kesmeye çalışırken, dolanan ipin parmağını kopardığı bir kişi, kopan parmağını tutarak hastaneye geldi.  Kullar`da dolanan kurbanlık ipinin parmağını koparması üzerine, kopan parmağını elinde tutarak bir yakınıyla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne gelen Ahmet Ata, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Ata, kopan parmağının tekrar yerine dikilmesi için ameliyata alındı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ