KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
ACİL servis, ACİZ durumda!
ACİL servis, ACİZ durumda!
Güncel
18 Kasım 2009 Çarşamba 12:09
  • 724
  • 0

ACİL servis, ACİZ durumda!

Gebze Fatih Devlet hastanesinin acil servisi, özellikle akşam saatlerinde domuz gribi endişesiyle adeta pazar yerine dönüyor. Aciz duruma düşen Acil Servis’e gelen hastalar saatlerce muayene ve serum sırası bekliyor.

Gebze`deki Fatih Devlet ve Darıca`daki Farabi devlet hastanelerinin acil servisleri, yetersiz personel ve fiziki şartlar nedeniyle adeta aciz duruma düştü. Özellikle akşam saatlerinde yoğun hasta akını nedeniyle acil servislerde sağlık hizmetleri neredeyse durma noktasına geliyor.Muayene için gelen hastalar uzun kuyruklar oluştururken, muayenenin ardından iğne ve serum vurulması gereken acil hastalar saatlerce kuyruk bekliyor.

 

Doktorlar çaresiz

Gebze Fatih Devlet Hastanesi`nin acil servisine günde 2 bin kişiye yakın hasta geliyor. Bu hastaların 1500`e yakınının ise domuz gribi endişesiyle geldiği tahmin ediliyor. Bu da doktorları çaresiz bırakıyor. Normal zamanlarda bir doktorun bulunduğu acil serviste, üç doktor muayene işlemi yapmasına rağmen acil müşahede ve müdahale odalarının ve ekibinin yetersizliği sorunu iyice işin içinden çıkılmaz hale getiriyor.Daha iyi fiziki koşullar ve doktor sayısının fazla olduğu Darıca Farabi Devlet Hastanesi de aynı sorunla karşı karşıya. Ancak merkezde olduğu için, Fatih Devlet hastanesine hastalar daha çok rağbet ediyor ve yoğunluk bu nedenle artıyor.Yetkililerin bir an önce Gebze merkeze acil yatırım yapması bekleniyor. Aksi takdirde bu sorunun çözülmesinin zor olduğu belirtiliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ