KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Acısu Parkı’nda ağaç katliamı!
Acısu Parkı’nda ağaç katliamı!
Güncel
21 Kasım 2012 Çarşamba 13:08
  • 3919
  • 17

Acısu Parkı’nda ağaç katliamı!

Acısu Parkı’nda bir türlü bitmek bilmeyen düzenleme çalışmasına tepkiler sürereken bölge halkı park içerisindeki ağaçların kesildiğini görünce adeta çılgına döndü

İzmit Belediyesi tarafından Acısu Parkı`nda uzun süredir devam eden çalışmalar bitmek bilmiyor. Yaz aylarından beridir yapılan çalışmaların uzamasından dolayı öfkeli olan bölge halkı bu kez park içerisindeki ağaçların katledildiğini görünce veryansın etti. İzmit Belediyesi`nin çalışmalarını ihaleye verdiği firma, parkı beton yığınına dönüştürmenin yanın da asırlık çınarları kesip budayarak Acısu Parkı`nın ciğerlerini yok etmeye başladı.


HALK ÖFKE KUSTU

Bölge halkı sabah uyandığında budanan ve kesilen ağaçlarla karşılaşınca isyan etti. Olayı polise bildiren diş hekimi Sedat Tuna Yalıncan, parkın sit alanı olduğunu ve yapılan kesim işlemlerinin katliamdan farkı bulunmadığını savundu. 2012 yılında yapılan en büyük ayıbın bölgede yaşandığını ifade eden Yalıncan, işlemin son bulması gerektiğini belirterek yetkililere seslendi. 


İZİNSİZ KESİM YAPILIYOR

Yapılan kesim işlemlerinin polise şikayet edilmesinin ardından parka Çevre İl Müdürlüğü Tabiat Varlıklarını Koruma Şubesi`nden yetkililer geldi. Kesim işlemi için kendilerinden bir izin istenmediğini söyleyen yetkililer, parkın bir sit alanı olduğunu da açıkladı. İzinsiz bir şekilde gerçekleşen kesim için gerekli yasal işlemler tamamlayacak. 3 ağacın kesildiği izinsiz işlem sonrası çalışmaların engellenmesi bekleniyor.


ARTIK DOKUNULMASIN

Öte yandan park alanın içine beton atımı çalışmaları sürüyor. Ancak bu çalışmalar da vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanmadı. Yeşil bir alanın beton yığınına dönüştürüldüğünü belirten mahalle halkı, parklarının eski halini isterken artık hiçbir şekilde parka dokunulmamasını arzu ediyor.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ