KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Acısu yolu yine kapandı
Acısu yolu yine kapandı
Güncel
23 Kasım 2012 Cuma 11:09
  • 2457
  • 11

Acısu yolu yine kapandı

Yapılan alt ve üstyapı çalışmaları nedeniyle 5 ay süreyle trafiğe kapatılan ve Kurban Bayramı’nın ilk günü açılan Acısu yolu yine kapatıldı
Acısu yolu, Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen alt ve üstyapı çalışmaları nedeniyle geçtiğimiz 5 ay süreyle trafiğe kapatılmıştı. Bölgenin en yoğun caddelerinden biri olan Acısu`daki trafik akışı ise İnönü Caddesi`nden kız meslek lisesi yönüne verilmiş, bu nedenle bölgede yoğun bir trafik sorunu yaşanmıştı.
 
ESNAF MAĞDUR OLMUŞTU
Çalışmaların uzaması bölge esnafını da mağdur etmiş, bölgede oturan vatandaşlar şantiye halindeki yol nedeniyle büyük zorluklar yaşamıştı. Çalışmalar başladığında yolun kısa sürede açılacağı taahhüt edilmişti ancak öyle olmadı. Ağır aksak yapılan iş CHP`lilerin de dikkatinden kaçmamış, milletvekili Haydar Akar bölgede inceleme yapmıştı.
 
YENİ AÇILMIŞTI 
O dönem karşılarında milletvekilini gören esnaf veryansın etmiş, mağduriyetlerini anlatmıştı. Kısa bir mesafede 5 ayda ancak biten çalışmalarda altyapı tamamlandıktan sonra yol, parke taşlarla döşenerek Kurban Bayramı`nın ilk günü yani 25 Ekim`de trafiğe açılmıştı. Acısu Parkı`ndaki çalışmalar ise hala sürüyor. Yolun trafiğe tekrar açılmasından sonra bölge esnafı tam da rahat bir nefes almıştı ki dün olanlar oldu ve yol tekrar kapandı.
 
İSU`NUN YÜZÜNDEN
İSU tarafından Acısu yolunun İnönü Caddesi üzerindeki girişi aniden kapatılarak kazılmaya başladı. Bölgeye araç girişi yasaklandı. Gerekçe ise; 5 ay boyunca bölgenin altyapısını yenileyen İSU`nun cadde girişindeki eski bir kanalizasyon hattını değiştirmeyi unutmuş olması. İSU ekipleri, kanal hattının değiştirilmediğini de yağan yağmurla birlikte fark etti. 
 
DEĞİŞTİRMEMİŞ!
Yağmurun ardından borunun gelen suyu kaldıramayacağının belirlenmesiyle ekipler, bu boruyu değiştirmek için harekete geçti. Ancak 5 aylık süreç içerisinde bu borunun neden değiştirilemediğine ise kimse cevap veremedi. Boru değiştirilip beton atıldıktan sonra yol tekrar trafiğe açılacak. Olayın ardından bölge esnafı, durumu belediyenin sorumsuzluğu olarak nitelendirildi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ