KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Acun Ilıcalı'nın ismini kullanarak dolandırıcılık yaptılar
Acun Ilıcalı'nın ismini kullanarak dolandırıcılık yaptılar
Güncel
14 Kasım 2012 Çarşamba 09:17
  • 2290
  • 0

Acun Ilıcalı'nın ismini kullanarak dolandırıcılık yaptılar

Emekli bir polis memuru, ünlü program sunucusu Acun Ilıcalı'nın ismini kullanarak programa katılma vaadiyle kendisini dolandıran sahte yapım şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu

Gölcük`te meydana gelen olay, dolandırıcılığın sınır tanımadığını bir kez daha gösterdi. Yaptığı yarışma programlarıyla ses getiren ünlü televizyon sunucusu ve yapımcı Acun Ilıcalı dolandırıcıların yeni yönetimi oldu. İddialara göre olay şu şekilde gelişti; Gölcük`te oturan emekli polis memuru Kemal Virzilli'yi ev telefonundan arayan bir kadın, Acun Ilıcalı'nın sunduğu bir yarışma programına seçildiğini söyledi. Kemal Virzilli'nin ‘mülakat olmayacak mı?` sorusu üzerine ise telefondaki kadın, söylediklerini inandırıcı kılmak için kimlik bilgilerini doğrulattı. 


HİÇ ŞÜPHELENMEDİ

Emekli polis memuru, kimlik bilgileri doğru çıktığı ve gelininin daha önce yarışmaya başvurduğunu öğrendiği için olaydan şüphelenmedi. Sonraki günlerde kendisini arayan numarayı defalarca aramasına rağmen Virzili, hep bir operatöre bağlatılarak kaydının alındığı söylendi. Beş gün sonra ise kurye tarafından ev adresine bir kargo gönderildi. Üzerinde televizyon kanallarının logoları ve önemli evrak yazan zarfı alan Virzilli, kargo ücreti olarak söylenen 18 TL'yi de görevliye verdi.


DÜZMECE FOTOKOPİ

Zarfı açtığında düzmece fotokopiler olduğunu gören emekli polis memuru, hemen kargo şirketine giderek parasının iade edilmesini istedi. Ancak şirket yetkilileri kendi kargo ücretlerinin 2 TL olduğunu geriye kalan 16 TL'nin kargoyu gönderene verildiğini söyledi. Aynı günlerde bir çok kişiye kendisine gelen kargodan yollandığını öğrenen Kemal Virzilli, cumhuriyet başsavcılığına giderek şikayetçi oldu. 


BÜYÜK MEBLAĞLAR

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu şirketi de arayarak bilgi veren duyarlı polis memuru, “Bu para ilk başta önemli değil gibi duruyor. Benden yarışmaya katılmam için 50 TL de isteselerdi verirdim, bunu herkes verir. Bunu kişi sayısıyla çarpınca ortaya büyük meblağlar çıkıyor. İnsanları istismar ediyorlar. İnşallah bunu yapanlar bulunup cezalandırılır" diye konuştu. Son olarak işin peşini bırakmayacağını dile getiren Virzilli dolandırıcıların daha fazla haksız kazanç sağlamadan yakalanmaları gerektiğini söyledi.

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ