KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
AD Demirel’de sözleşme pazartesi imzalanıyor
AD Demirel’de sözleşme pazartesi imzalanıyor
Güncel
27 Kasım 2012 Salı 09:05
  • 1405
  • 0

AD Demirel’de sözleşme pazartesi imzalanıyor

Birleşik Metal–İş Kocael Şubesi’nin örgütlü olduğu AD Demirel’de pazartesi günü toplu sözleşme imzalanıyor

Başkanlığını Hami Baltacı`nın yaptığı Birleşik Metal–İş Sendikası Kocaeli Şubesi`nin örgütlü olduğu AD Demirel`de toplu sözleşme görüşmelerinde son aşamaya gelindi. Şube Başkanı Hami Baltacı, sanayici Atilla Doğan`ın sahibi olduğu Şirintepe`de bulunan  ve 100 işçinin çalıştığı AD Demirel`de önümüzdeki pazartesi günü toplu sözleşmenin imzalanacağını duyurdu. 

 
YETKİ BELGELERİ GELDİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`nca, örgütlü oldukları tüm yerler için yetki belgelerinin geldiğini belirten Baltacı, “Biz yetki belgesi gelmeden önce görüşmelere zaten başlamıştık. İşçi ve temsilci arkadaşlarımızla görüşmelerimizi tamamladık. İşverenle AD Demirel`de birinci 6 ay için anlaşmaya vardık. Ardından 2.,3. ve 4. altı ay ve sosyal halklarda da anlaşma sağladık. Şimdi bir tek imza olayımız kaldı. Çok büyük bir terslik çıkmazsa pazartesi günü masaya oturup imzaları atacağız” dedi.  
 
MESS`LE GÖRÜŞMELER
Nema Makeni, Termo Makine, AD Demirel, Erciyas Çelik Boru, Cem Bialetti, Baysan Radyatör, Baysan Trafo Kazanları, Bekaert, Standart Depo gibi yerlerde örgütülü olan Birleşik Metal–Sendikası MESS`e toplu sözleşme taslağını sundu. AD Demirel dışında başka yerlerde de sözleşmenin sonuna geldiklerini belirten Hami Baltacı önümüzdeki hafta MESS`le görüşmelerin başlayacağını da duyurdu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ