KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Adatepe mesire alanı olmalı!
Adatepe mesire alanı olmalı!
Güncel
24 Kasım 2010 Çarşamba 16:07
  • 1571
  • 3

Adatepe mesire alanı olmalı!

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası’da faaliyet gösteren Altıntel firmasının Adatepe mevkiinde yapmak isteği tanklarla ilgili çıkan haberlere açıklık getirdi.

Dilovası`da faaliyet gösteren Altıntel firmasının Adatepe mevkiinde yapmak isteği tanklarla ilgili çıkan haberlere açıklık getiren Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, “Basında çıkan haberler hiçbir bilgiye dayanmıyor. Bilakis o tankların yapılmaması için mücadele ettim. Ama izinler önceden alınmıştı. Adapete tamamen mesire alanı olmalı” dedi.


Dün bazı gazetelerde yer alan “Ruhsat karşılığı demir hibe edildi”  başlıklı haberlere açıklık getiren Dilovası Belediye başkanı Cemil Yaman, iddiaların tamamen asılsız olduğunu söyleyerek, haberlerin aksine “tankerlerin yapılmaması için mücadele ettim” dedi. Dilovası`nda bulunan Altıntel firmasının Adatepe mevkiindeki çocuk parkının bitişiğinde yer alan bölgeye kimyasal tank depoları yapmak için Dilovası Belediyesi`ne yüklü miktarda demir hibe edildi iddialarıyla ilgili yayınlanan haberlerin tamamen asılsız olduğunu söyleyen Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, “Birileri siyasi dedikodu yayıyor. Böyle bir durum söz konusu olamaz. Ben çevre konusunda çok hassasım. Çevreye zarar vermemiz mümkün değildir. Bahsi geçen bölge için Çevre ve Orman Bakanlığı`ndan gerekli izinler alınmış. ÇED raporu alınmış. Hatta 15 tanker için rapor alınmıştı. Benim çabalarım sayesinde tanker sayısı 9`a düştü. Bu çirkin iftira beni derinden üzmüştür. Gerekli hukuki işlemleri başlatacağım. İddiayı ortaya atan tüm gazetelerden şikâyetçi olacağım” dedi.
 

HABERLER DEDİKODU ÜZERİNE, BELGELERE DAYANMIYOR
Birilerinin siyasi oyunlar oynadığını söyleyen Yaman, “Ben harama tenezzül etmeyen bir insanım. Görevim boyunca ne harama el uzattım nede bölgenim çıkarlarına ters düşecek bir iş yaptım. Eğer ben birisinden hibe istersem bölgem için park yapmasını, okul yapmasını isterim. Biz kimyasal tankerlere en başından beri karşıyız. Bu tankerlerin buraya kurulmaması için çok uğraştım. Ama ÇED raporları alındığı için elimden bir şey gelmedi. Şimdi beni bu şekilde bir ithamla suçluyorlar. Bu iddiayı ortaya atanlar cezalarını çekecek” şeklinde konuştu. Temiz bir Dilovası oluşturmak için gece gündüz çalıştığını, benzer haberlerin motivasyon bozduğunu belirten Yaman, “Yapılan haberler hiçbir bilgi ve olguya dayanmıyor. Dedikodu üzerinden haber yapmak değil gazetecilik, insanlıkla bağdaşmaz. Eğer benim de düşüncelerim alınsaydı gerçekleri olduğu gibi aktarırdım. Bir haber yapıyorsunuz ama muhatap tarafların görüşleri alınmıyor. Bu asla etik değil. Olmayan bir olayı olmuş gibi yazmak mutlaka vicdanlarda gerekli rahatsızlığı oluşturacaktır” dedi.
 

ADATEPE MESİRE ALANI OLSUN
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Milletvekili Eyüp Ayar`da bu konuda Dilovası belediye başkanına tepki gösterdiği ve Bayramlaşmada da Karaosmanoğlu`nun başkan Yaman`a bu ihalenin iptalini vurguladığı” gibi iddianın da kesinlikle yalan olduğunu söyleyen Yaman, “Toplantıda herkes vardı. Böyle bir durum olmadı. Ben Adatepe`nin tamamen mesire alanı olması için uğraş veriyorum. Bundan sayın başkanında, sayın vekilimin de haberi var” dedi. Hizipçilik çıkarmak isteyen kişilerin olabileceğini söyleyen Yaman, “Her şeye rağmen siyasi atmosferde yaşanan bu olaylar bizi asla yıldırmayacaktır. Biz işimizi yapmaya ve Dilovası halkına hizmet vermeye devam edeceğiz. Mağdur olduğumuz ortada. Hizmet yapmak isterken iftiraya uğradığımız ortada. Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri mutlaka atılan bu iftiraların hesabını soracaktır. Biz adalete güveniyoruz. Vatandaş olsun, gazeteci arkadaşlarımız olsun her zaman her konuda bilgi vermeye hazırız. Yeter ki doğruları araştırıp, gerçekleri ortaya çıkarmak isteyenler olsun” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ