KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
ADD, dayanışma gecesinde buluştu
ADD, dayanışma gecesinde buluştu
Güncel
11 Aralık 2010 Cumartesi 16:50
  • 1200
  • 0

ADD, dayanışma gecesinde buluştu

ADD Yahya Kaptan Şubesi, geleneksel dayanışma gecesini Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdi. Gecede çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve dernek üyesi hazır bulundu

Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi, geleneksel dayanışma gecesini İzmit Öğretmenevi`nde gerçekleştirdi. Gecede aynı zamanda 10 Aralık Dünya Kadınlar Günü de kutlandı. Geceye; DSP Genel Merkezi`nden Ruhi Saner, il başkanı Yakup Kalmuk, il saymanı Hüseyin Tulunç, il yönetim kurulu üyesi Yusuf Altınay, CHP İl Sekreteri Cihat Altınyuva, ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter, Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmit Şube Başkanı Seycan Günday ve yönetimi, Mehmet Alipaşa Polikliniği`nin sahibi Fatih Çağlar, ADD Derince Şube Başkanı İbrahim Özkan ile çok sayıda davetli katıldı.
 

YUMURTALI PROTESTO
Dayanışma gecesine ev sahipliği yapan ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Orhan Özdemir, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve ülke gündemini meşgul eden yumurtalı öğrenci protestolarına değindi. Orhan Özdemir, öğrencileri destekler nitelikteki konuşmasında, şunları kaydetti: “Daha geçen hafta Başbakan rektörlere, demokrasi ve fikir özgürlüğü hakkında nutuk atarken, dışarıda öğrencilere nasıl acımasız ve ne kadar gaddarca davranıldığını hepimiz gördük. Bu ikiyüzlü politikayı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Demokrasiyi ve yargıyı sadece kendi çıkarları için dizayn edenler, er geç bunun hesabını verecekler.
 

GELİN CANLAR BİR OLALIM
Devrimci ve demokrat güçler birleşecek, bu hoyrat, bencil, antidemokratik uygulamaları yerle bir edecektir. Ülkemizi yaşamaya değer kılmak için, insan hak ve hürriyetlerini en üst seviyeye çıkarmak için, tarafsız ve bağımsız bir yargıya ve demokratik bir hukuk devletine ihtiyaç vardır. Yunus Emre`nin de dediği gibi ‘Gelin canlar bir olalım, işi kolay kılalım` tüm devrimci, demokrat ve yurtseverler omuz omuza verip, karanlığı aydınlığa çevirelim.” Özdemir konuşmasına dayanışma gecesine katılan herkese teşekkür ederek son verdi. Gece yenilen yemek ve edilen sohbetlerle devam etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ