KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
ADD, Taksim saldırısını kınadı
ADD, Taksim saldırısını kınadı
Güncel
02 Kasım 2010 Salı 15:56
  • 913
  • 0

ADD, Taksim saldırısını kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter ve yönetimi, Taksim’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen kanlı terör saldırısını kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter gerçekleştirdiği basın açıklamasında Taksim Meydanı`nda meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Taksim`de daha önce 1999 ve 2001 yıllarında yaşanan kanlı terör saldırılarını hatırlatan İlter, saldırının PKK`nın eylemsizlik kararının bittiği güne denk gelmesine dikkat çekti. İlter, “15 polisimizin ve on yedi vatandaşımızın yaralandığı saldırıda tek temennimiz can kaybının olmamasıdır. Eli kanlı teröristleri ve arkasındaki tüm güçleri lanetliyoruz” dedi.
 

TÜRBANLILAR ARANMADI
Türban tartışmalarına da değinen Banu İlter, ‘türbana özgürlük Anayasa`nın gereğidir` diyenlerin geçtiğimiz günlerde türbana hayır diyen Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine kaba kuvvet uyguladığını ve öğrencilere idari cezalar berdiğini hatırlatarak, “KPSS`ye giren bir bayanın saçları aranırken türbanlı öğrencilerin hiçbir tedbir alınmadan sınava girdiklerini gözlemledik. Tüm bu yaşananlar AKP iktidarının çifte standartlı bir demokrasisi uyguladığını gösteriyor” şeklinde konuştu. Ayrıca Mehmetçik Vakfı`na kurban bağışı yapılması konusunda vatandaşlara çağrıda bulunan İlter, şunları söyledi:
 

KURBAN BAĞIŞI ÇAĞRISI
“Kurban keserek dini sorumluluklarınızı yerine getirirken, vatan sınırlarında her türlü şartlarda görev yaparken şehit ve gazi olan er veya erbaşların kendilerine ve yakınlarına destek olmanın bir vatan görevi olduğunu unutmayalım.” Basın açıklamasına katılarak destek veren ADD eski Genel Başkanı Ertuğrul Kazancı da Kemalist devrimin kimseyi kenara itmediğini ifade ederek, Anayasa`nın 138. maddesine atıfta bulundu. Kazancı, “Yargı kararlarının uygulanmaması suçtur ve yüksek yargı kararlarına uymak lazımdır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ