KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
ADD, TSK’ya sahip çıktı
ADD, TSK’ya sahip çıktı
Güncel
30 Aralık 2009 Çarşamba 08:57
  • 635
  • 0

ADD, TSK’ya sahip çıktı

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin haftalık olağan toplantısında, başkan Bozkurt Uslu, TSK’nın yıpratılmaya çalışıldığını ifade etti

ADD Kocaeli Şubesi`nin haftalık olağan toplantısı önceki akşam yöneticilerin de katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde gündemdeki olayları değerlendiren ADD başkanı Bozkurt Uslu TSK`nın yıpratılmaya çalıştığını ancak buna asla izin vermeyeceklerini ifade ederek şöyle konuştu; “TSK`nın giderek yıpratılmasından dolayı üzüntülüyüm. Günlerdir somut bir açıklama beklememize rağmen hala ne hükümetten ne de TSK`dan yeterli bir açıklama geldi.
 

MEHMETÇİK HERŞEYİMİZ
Mehmetçik bizim her şeyimiz, onurumuz, gururumuzdur. Onu yıpratmaya kimsenin hakkı yok. Biz TSK`nın yıpratılmasını değil, asıl hükümetin işsizliğe, borçlanmaya ve ayrışmaya karşı bir çözüm bulmasını istiyoruz. Ayrıca yine emniyet teşkilatına ordunun silahlarına benzer silah almasını hazırlayacak olan kanun teklifini kabul etmiyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde iki ordu yok, TSK gibi şanlı ve onurlu bir ordu da yok.”
 

UĞUR MUMCU TABELASI ASILDI
Eczacılara sahip çıkan ve DTP`li Diyarbakır Belediye Başkanı`nı eleştiren Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Eczacılar büyük bir haksızlığa uğruyor. İlaçlar artık marketlerde bile satılacak. Bu toplum ve hak sağlığı açısıhdan çok tehlikeli. Eczacılar eğitimli insanlar, o zaman bu insanlar niye bu kadar eğitim aldı. Hukuk bu konuda tamamen çiğneniyor.
 

HAKKINI ARAMAYACAKSIN
Bu ülkede hakkını aramayacaksın, hesap sormayacaksın. O zaman eczacılık da yaparsın kul olup da gidersin. Ayrıca Diyarbakır Belediye Başkanı devlete resmen küfür etti. Biz kendisinin Türk halkından özür dilemesini bekliyoruz. Ayrıca bunun hesabının da sorulmasını bekliyoruz. Haftaya kutlayacağımız Uğur Mumcu`yu anma etkinliklerinde Uğur Mumcu tabelasının tekrar yerine konmasını ve onun önünde kendisini anmak istediğimizi de buradaki yetkililere duyuyoruz.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ