KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Adliyede adalet aradılar
Adliyede adalet aradılar
Güncel
21 Kasım 2012 Çarşamba 15:24
  • 993
  • 1

Adliyede adalet aradılar

Büro Memur-Sen üyeleri, Kocaeli Adliyesi önünde yaptıkları basın açıklamasıyla gasp edilen haklarını geri istedi

Büro Memur-Sen Kocaeli Şubesi üyesi adliye çalışanları tüm Türkiye`de olduğu gibi ilimizde de Kocaeli Adliyesi önünde bir araya gelerek gasp edilen, ellerinden alınan özlük ve ekonomik hakları için bir eylem gerçekleştirdi. Yapılan basın açıklamasına; Sağlık-Sen Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş, Türk Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan ve Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Keleşoğlu ile çok sayıda sendika üyesi de katıldı. 

 
İYİLEŞTİRME YAPILSIN
Grup adına açıklama yapan Büro Memur-Sen Adliye Şubesi Başkanı Metin Yılancı adliye çalışanları olarak haklarının peşinde olduklarını belirterek, “Sözde sendikacılık yapan sendikalar memur hakkını savunsalardı, bugün burada kaybedilen haklar için mücadelede olmayacaktık” diyerek zabıt katibi, mübaşir ve yazı işleri müdürleri ile diğer tüm çalışanların ekonomik durumlarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.
 
MESAİLER KALDIRILMASIN
Yılancı, “Bizler adliyede mesailerin kaldırılmasına tepkiliyiz. 4/B statüsünde olan arkadaşlarımız mahkeme kararı olmasına rağmen hala kadroya geçirilmemiştir. Ulaşım ücretleri kaldırılmayarak tüm adliye çalışanlarına verilmesi ve yeniden havuz sisteminin getirilmesini istiyoruz” dedi. Genel yetkinin kendilerine verilmesinin büyük bir sorumluluk yüklediğini belirten Yılancı, "Çalışmaya, üretmeye ve sorun çözmede gayret göstereceğiz. Adliye çalışanlarının sorunları için sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ