KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ağaçlar uykuya geçti budamalar başladı
Ağaçlar uykuya geçti budamalar başladı
Güncel
05 Aralık 2011 Pazartesi 09:44
  • 1034
  • 0

Ağaçlar uykuya geçti budamalar başladı

Ağaçların gelişimini kuvvetlendirip sağlıklı kılmak için yapılan ağaç budama çalışmaları ağaçların uykuya geçme ve yaprak dökmeye başladığı döneme girilmesi nedeniyle hareketlilik kazandı.

Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yol kenarlarında, park ve bahçelerde, yeşil alanlarda fazla uzamış, kurumuş veya tehlike arz eden ağaçları budayarak çalışmalarına devam ediyor. Ekipler ayrıca yaz aylarında kuruyan ağaçları sökerek yerine yeni fidanlar dikiyor. Cami, hastane, okul gibi kamu kurum ve kuruluşlardan gelen ağaç budama talepleri de değerlendirilerek gerekli hizmet sağlanıyor.
 

AĞAÇLARIN ÖMRÜ UZUYOR
Ağaçların dinlenme dönemi olarak adlandırılan kış aylarında yapılan budama çalışmalarıyla bitkilerin sağlıklı ve düzgün şekilde yeniden yeşermeleri sağlanıyor. Parklardaki ağaçların yere sarkan dallarının temizlenmesi, ağaçların formlarının geliştirilmesi ve güzel bir görünüm sağlanması için başlatılan ağaç budama çalışmaları, 2 ekip tarafından sürdürülüyor. Ekipler yapılan program dahilinde parklar, okullar ve vatandaşlar tarafından gelen dilekçeler doğrultusunda budama çalışmalarını sürdürüyor. 


AYAZ: DUYARLIYIZ
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz: "Başiskele Belediyesi her daim çevreye ve doğaya duyarlılığıyla örnek olmuştur.  Bu kapsamda ekiplerimiz planlı bir şekilde ağaçlandırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Ağaç dikmenin yanında mevcut park, cadde ve yeşil alanların bakımı ve budama faaliyetleri de önem taşımaktadır. Bu amaçla Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz mevcut ağaç ve çalı türü bitkilerde gerekli görülen şekil budamaları, kuru dal kesim işlemlerini özenle yapmaktadır. Tespit edilen kuruyan ağaçlar ise sökülerek yerine kaldırım ve yol genişletmelerinde sökülüp yeşillendirilen ağaçlar veya fidanlar dikilmektedir" dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ