KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
AGD’den davet
AGD’den davet
Güncel
29 Aralık 2011 Perşembe 14:26
  • 1302
  • 0

AGD’den davet

AGD’nin her yıl alternatif yılbaşı etkinliği olarak düzenlediği ‘Mekke’nin Fethi’ programı, Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Dernek yöneticileri, etkinliğe herkesi davet etti

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 2001 yılından beri alternatif yılbaşı etkinliği olarak düzenlenen ‘Mekke`nin Fethi` programı, cumartesi akşam saat 19.00`da Atatürk Spor Salonu`nda yapılacak. Programa, Kuran-ı Kerim`i Güzel Okuma Dünya Birincisi İranlı Muhammed Rıza Torzargazi, tarihçi-yazar Necip Katırağ ve ezgi sanatçısı Harun Beyaz katılacak. Öğrencilerin şiirler ve ezgiler seslendireceği programda, Grup Mevlana da sema gösterileri sunacak.

 

 

KELİME OYUNLARI
Mekke`nin fethi ile günümüz koşullarını karşılaştıran program sorumlusu Samet Gürsoy, “Günümüzde barış, demokrasi ve özgürlük adına İslam ülkelerini işgal edenler, Irak`ta milyonlarca insanı yaşlı, kadın, çocuk, esir demeden katledilmişlerdir. Filistin yarım asırdır aynı zulmü yaşamaktadır. İnsanlığın hak, adalet ve sevgiyle feth edilmeye ihtiyaç duyduğu bu günlerde, bizden olmayanların gelenek ve yaşantılar süslenerek kelime oyunlarıyla sunuluyor” dedi.

 

 

MÜLKİYE DERSLERİ
AGD Kocaeli Şubesi, “Mülkiye Dersleri” adı altında yeni bir eğitim programı başlattı. Her ayın ikinci pazar günü gerçekleştirilecek bu etkinliğin ilk etabı 11 Aralık`ta yapılmıştı. Toplam 7 seminerden oluşan ve Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde verilen bu eğitimi tamamlayanlara, program sonunda sertifika verilecek. AGD yetkilileri, şimdiye kadar 220 kişinin kaydının alındığını belirterek, kayıtların sürdüğünü hatırlattı.

 

 

Mülkiye dersleri programının konuları ve eğitimi verecek isimler şöyle:
15 Ocak Pazar: Yrd. Doç. Dr. Lütfi Sunar (Modern Dünyanın Temelleri)
12 Şubat Pazar: Prof. Dr. Saadettin Ökten (İslam Sanatı ve Estetik)
11 Mart Pazar: Doç. Dr. Ebubekir Sofuoğlu (Sömürgecilik Tarihi)
15 Nisan Pazar: Dr. Hediyetullah Ayteniz (Medya ve Toplum)
13 Mayıs Pazar: Yazar Sadık Yalsızuçanlar (İslam Düşüncesinde Eşref-i Mahlukat Olarak İnsan)
10 Haziran Pazar: Prof. Dr. Ahmet Akgündüz (İslam Hukuku ve Günümüz Hukuk Sisteminin Açmazları)


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ