KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Akar hız kesmiyor
Akar hız kesmiyor
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 14:20
  • 1026
  • 1

Akar hız kesmiyor

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ilçe turlarını sürüyor. Akar dün CHP Derince İlçe Örgütü ile beraber İshakçılar, Sofular ve Geredeli köylerini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yoğun bütçe maratonundan sonra, Meclis çalışmalarına verilen arada, Kocaeli`de her gün ilçe, köy ve mahalle ziyaretleri ile geçiriyor. Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Akar, CHP`nin politikalarını vatandaşlara anlatarak, yakın zamanda yapılacak olan yerel seçimlerde ‘hizmetin adresi CHP` diyerek desteklerini istiyor.

 
KÖYLERDEN PARA ALINIYOR 
Akar, AKP`nin geçen ay Meclis`te kabul ettiği Büyükşehir Yasası`na değinerek, büyükşehir belediye sınırları içinde bulunan, Türkiye`de 16 bin köyün, Kocaeli`de ise 273 köyün tüzel kişiliklerinin kaldırılarak, bütün köylerin mahalleye dönüştürüldüğünü, yasaya göre, mahalleye dönüşen köylerde, vatandaşlara yeni vergiler eklendiğini, köylerde oturanların artık emlak vergisi, Belediye Gelirleri Kanunu uyarınca alınması gereken vergi, harç ve katılım payları, içme ve kullanma suları için ücret ödeyeceklerini söyledi. 
 
KENT İYİ YÖNETİLMİYOR
AKP`nin köylüyü para kaynağı olarak gördüğünü belirten Haydar Akar, “İşçinin, memurun, emeklinin, köylünün yararına olan bir şeyi AKP gündemine almıyor. Meclis`te parmak hesabıyla geçirdikleri kanunlar vatandaşın derdine derman olmaktan uzak” dedi. Akar, köylülerle sohbetinde Büyükşehir Belediyesi`nin seçimlerde vatandaşa vaad ettiği monoray, raybüs, teleferik, kültür merkezi gibi projelerin gerçekleşmediğini, buna rağmen Türkiye`nin en borçlu belediyesi olduğunu belirtti, kentin iyi yönetilmediğini hakettiği hizmetleri alamadığını söyledi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ