KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Akarcalılar baz istasyonu istemiyor
Akarcalılar baz istasyonu istemiyor
Güncel
22 Aralık 2012 Cumartesi 16:52
  • 3075
  • 5

Akarcalılar baz istasyonu istemiyor

Büyükşehir Belediyesi'nin Yuvam Akarca'ya diktiği reklam tabelasının baz istasyonu olduğunu iddia eden Akarca sakinleri, dev tabelanın kaldırılmasını istedi

Yuvam'da bulunan Akarca, Fevzi Çakmak ve Cumhuriyet Mahallesi sakinleri Cumhuriyet İş Merkezi'nin yanına Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilen dev reklam panosunun baz istasyonu olduğu iddia ederek olayı protesto etti. Protestoya Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sevgi Koyun, Akarca Mahallesi Muhtarı Müyesser Yılmaz, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Fatma Keskin, Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetim Kurulu ve Akarca konutlarında oturan vatandaşların katıldı. 

 
ÜÇ KEZ SORDUK
Açıklamada bulunan başkan Adem Elbaş, “Daha önce İzmit Belediyesi de Alikahya'da reklam panosu şeklinde kule dikmişlerdi. O kulenin daha sonra baz istasyonu olduğu ortaya çıkmıştı. Bu dev panoyu görünce aklımıza hep o geliyor. Bu dev kuleyi dikerlerken, merak edip sorduk. Bize trafo yapacağız dediler. Üç kez sorduk bize sürekli trafo cevabını verdiler. 
 
TRAFO DEĞİLMİŞ..!
Bugün ise buranın trafo değil, baz istasyonu olarak inşa edilmiş olduğunu anladık. İlgili belediyenin İzmit'te birden fazla yerde bu gibi saat kulesi adı altında baz istasyonları yaptığı kamuoyu bilgisi dahilinde. Biz Yuvam Akarca sakinleri olarak belediyenin vurdum duymaz hak hukuk tanımaz işlevlerini kesinlikle kınıyoruz ve sakinlerimizin sağlığıyla oynanmasına da izin vermiyoruz” şeklinde konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ