KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Akar’dan anlamlı ZİYARET
Akar’dan anlamlı ZİYARET
Güncel
25 Kasım 2017 Cumartesi 12:30
  • 1083
  • 0

Akar’dan anlamlı ZİYARET

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar 24 Kasım Öğretmenler Gününü mezun oldukları okullarda kutladı.

Akar; “Derbent İlköğretim Okulu çocukluğumun anılarını taşıyor” dedi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Haydar Akar ve Cumhur Karakadılar öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladılar.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve yöneticilerle beraber Kartepe’de bulunan Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi, Derbent İlköğretim Okulu ve Balaban İlköğretim Okullarını ziyaret ettiler. İlk önce Acısu’da bulunan Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi’ne giden Akar ve beraberindeki heyeti Okul Müdürü Ömer Yılmaz odasında ağırladı.

 

“EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar: “Bugünde geri kalmışlığın ve cehaletin ortadan kaldırılarak çağdaş bir toplum haline gelebilmenin, ancak bilimsel yöntemlerle gerçekleştirebilecek bir eğitim ve öğretimle mümkün olacağına işaret eden başöğretmen Atatürk’ü; büyük feragat ve fedakârlıkla bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimizi bir kez daha, saygı ve minnetle anıyoruz. Bir ülkede eğitimin iyi ve kaliteli olabilmesi için öncelikle eğitimcilerimizin, eğitim emekçilerimizin hak ettiği değeri görmesi şarttır. Sizlerin nezdinde yaşadıkları tüm sorunlara rağmen onurlu meslekleriyle her zaman sevgi ve saygı ile andığımız, her gün güzel bir gelecek için umudu yenileyen tüm öğretmenlerimizin, eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

 

“EĞİTİME DESTEK ÖNEMLİ”

Okul Müdürü Ömer Yılmaz: “Bu anlamlı günde bizi unutmadığınız için ve ziyaretimize geldiğiniz için teşekkür ederiz. Türkiye’de acılan 8.ci Sosyal bilimler lisesi okuluyuz. Bizim sadece bir konferans salonuna ihtiyacımız var. Bakanlığa dilekçe gönderdik ve projemizin hazır olduğunu söylediler. 2 yıldır İl Milli Eğitimi’nden ciddi destekler aldık. Umarız sizin de dile getirdiğiniz gibi eğitime ve eğitimcilere daha çok önem ve destek verilir” ifadelerini kullandı.

 

 “BU OKUL BENİM OKULUM”

Acısu’dan ayrılan CHP Heyeti, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın İlkokulu okuduğu, Derbent İlköğretim Okulu’na giderek orada görev yapan öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutladılar. Eski okulundan bir hayli coşkulu karşılanan Akar çok duygulandığını belirterek; “Gerçekten o yıllara geri gittim. Hassasiyetiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu okul bizim okulumuz. Bu okul benim okulum Ben bu okuldan mezun oldum. Benim zamanımda bu okul böyle değildi prefabrikti bizim böyle imkânlarımız yoktu. Öğretmenlerimizde bizler de el ele vererek çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak hedefi ile çabalıyoruz.

 

Çocuklar bizim çocuklarımız. Bu vatan sizin yetiştirdiğiniz gençlere emanet. Sizlerin gözlerine baktığımda geleceğin ışığını görebiliyorum. Kutsal bir mesleğiniz var. Ve böylesine bir emeğin önünde saygı ile eğiliyor ve gereken desteği almanız adına da elimden geleni yapacağıma söz veriyorum” dedi. Ardından öğretmenlerle beraber Öğretmenler Günü pastası kesildi.

 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği CHP heyeti, tüm sıkıntı ve ihtiyaçlarında bir telefon kadar yakın olduklarını belirterek, tekrar gelme sözü ile Derbent İlköğretim Okulu’ndan ayrıldı.

 

"EĞİTİM DENEME TAHTASINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ"

Son okul ziyareti ise CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar’ın mezun olduğu Balaban İlkokulu ziyareti oldu. İlk önce öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar daha sonra öğretmenlerle sohbet ettiler. Balaban İlköğretim Okulu öğretmenleri ilk doğu görevi yaptıkları yerlerden çektikleri fotoğrafları slayt haline getirerek doğuda eğitimin zorluğunu anlatan bir gösteri sundular.

 

Bunun üzerine konuşma yapan Karakadılar; “Siz öğretmenlerimizin hakları ödenmez. Biz biliyor ve görüyoruz ki öğretmenlerimiz maddi ve manevi olarak zor koşullarla mücadele ediyor. Eğitim sistemimiz adeta bir deneme tahtasına dönmüş durumda. Öğretmenlerimizin ve eğitim sistemimizin içinde bulunduğu bu karamsar tablo mutlaka ortadan kaldırılmalıdır.

 

Çağdaş, akılcı, herkesin eşit olarak faydalanabileceği bir eğitim sistemi mutlaka ama mutlaka kurulmalı. Bu duygularla başta ilk öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, sizlerin, Cumhuriyetimizi yaşatacak, koruyacak yeni nesiller yetiştirmek için mücadele eden, alın teri döken tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ