Kocaeli Zirve
Akay Kine Türk Ocağında KONFERANS VERDİ
Akay Kine Türk Ocağında KONFERANS VERDİ
Güncel
01 Aralık 2017 Cuma 10:27
  • 585
  • 0

Akay Kine Türk Ocağında KONFERANS VERDİ

Gök Tanrıcı Bilge Kam Akay Kine Türk Ocağında konferans verdi

Türk Ocakları kocaeli şubesi Ocakbaşı Sohbet’inin bu hafta ilgi çekici bir konuğu vardı. Alanında önemli isimleri şehrimizde misafir eden Türk Ocaklarını bu haftaki konuğu , dünyadaki pek çok Türkçünün tanıdığı Bilge Kam Akay Kine oldu.

 

Altay dağlarının rüzgarlarını İzmit’te hissetmemize vesile olan Akay Kine, ocak üyeleri ve ünüversiteli gençlere Gök Tanrıcılık felsefesinin esaslarını anlatarak her zaman duyulan, merak edilen fakat hakkında pek de bir bilgi sahibi olmadığımız şamanlık hakkında merak edilen herşeye açıklık getirdi.

 

Şube başkanı Yücel Alpay Demir’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Kmkb başkanı Eren Elmalı , Selçuklu Düşünce kulübü başkanı Süleyman Pekin , Kartepe Gazetesi sahibi Cem Şakoğlu , Ocak üyeleri ve çok sayıda üniversiteli genç katıldı.

 

Tüm Türk yurtlarını gezerek söyleşiler ve konferanslar düzenlenleyen Akay Kine, amacının tebliğ olmadığını Gök Tanrıcılığın Türklerin birleşme giderken kökleriyle bağlantı kurmasında ve geçmişi bir nebze olsun hatırlamasında bir araç olduğunu bir din olmadığını vurguladı. Kine sözlerine şu şekilde devam etti: Biz Türkler; Tanrıkut Mete’nin, İlteriş’in, Bumin Kağanın, Atilla’nın çocuklarıyız.. Yine o kutlu ataların torunlarından biri olan Yüce Atatürk’tür, bize onların torunları olduğumuzu milli bilinçi tekrar dirilterek hatırlattı: onun söylediği gibi “mutaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur”. Türk dünyasının önündeki tek problemin dış güçler olmadığını, Türk toplumları arasındaki kopukluğun,birbirlerine karşı yabancılaşmanın ve boyculuğun aşılması gerektiğini vurguladı.

 

“Türk Ulusu dış tehlikelere karşı her zaman tetikte bir bozkurt oldu. Onu ayakta tutan mevzuda bundan ibaretti, lakin problem Türk’ün Türk’e karşı da Bozkurt olmasıyla başladı. Aşmamız gereken problem, Türk’ün Türk topraklarında Türk olduğu için problem yaşamasıdır.” Türkler göçebe olduğu için etken yani erkek kültürdür , araplar çinliler Avrupalılar ruslar yerleşik topluluklar olduğu için edilgen yani dişi topluluklardır, Türkler onlara kültür ve medeniyet götürürdü onları besler etkenlikten ve edilgenlikten büyük medeniyetler çıkardı, Türkler yerleşik hayata geçip Araplaştıkça Batılılaştıkça dünyanın düzeni enerji akışı ve doğurganlığı bozuldu dedi. Gençlerin özel ilgisiyle karşılanan Akay Kine, Türkiye ve diğer Türk ülkelerine gittiği zaman gösterilen ilgiden çok memnun ve mutlu olduğunu belirtti. Kine “Türk ulusu birleştiği taktirde dünyanın her yerinde başköşeyi alacak. Gök Tanrı’nın bağlıları olarak tekrar dünyayı yönetecek, adalet, huzur ve eşitlik getirecek dedi." diyerek Turan ülküsünün altını çizdi.

 

Anadolu Türkler’inin asyadan göç ettikten sonra kaybettiği değerlerden sitem ederek “ Çin, Rusya ve Bütün Batı toplumu alıcıdır, çevrelerindekileri ve içlerindeki kendilerinden olmayan kültürleri, farklılıklar sömürerek ve benimseyerek yaşamlarına devam ederler lakin bu süreç onları kimliklerinden uzaklaştırır. Fakat Türkler üretken ve kendi içinde gelişen bir toplumdur. Bizi ayakta tutan ve kırılgan olmayan güçlü kılan olgu buydu, Anadolu Türkleri ise bu alıcı toplumlara benzemeye başladı. Bu noktada yapılması gerekn şey Türklerin tekrar kendilerine benzemesidir. Eğer bu öze dönüş hareket Türkiye’de başlarsa diğer Türkler de onları takip edecektir. Türkiye Türkleri’nin bunu yapmaya kudreti de imkanı da vardır dedi.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

Cemil Yaman, Erdoğan'la Macaristan'da

Yazan: Dilovası

Yorum: Helal olsun gerçekten büyük başarıdır tebrikler

Baran vatandaşa telefonla ulaşıyor

Yazan: Herekeli

Yorum: Kamuoyunda iyi bir izlenim bıraktığı kesnlikle hikaye, REİS ne demişti benim yanıma bu tanıdım şu akrabam diye kimse gelmesin Baran koşturup dursun boşuna çünkü son çırpınışları ElvEda BLD.BŞK.ğı

“İndirim her alanda yapılmalı”

Yazan: Körfezli

Yorum: Başkan doğru söylüyor İndirim her alanda olmalı Başta KÖRFEZ İZMİT TAM 3,50 TL yerine 2,00 TL Öğrenci 1,00 TL indi - bindi 1,00 TL Ne güzel olur

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Onur gezen

Yorum: Allah rahmet eylesin.mekanin cennet olsun Neval.

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Varli

Yorum: Bir insan vefat etmiş,bu haberin ortasında reklam olcak is mi? Biraz daha anlayış biraz daha insanlık lutfen

Baran saha çalışmalarını hızlandırdı

Yazan: Körfezli

Yorum: Baran sözde Saha çalışmalarını hızlandırmış gözüksede Bu Dönem BLD.BŞK. lığına aday gösterilmeyecek

Balıkçı; Herkesin desteğini istiyorum

Yazan: Mehmet yılmaz

Yorum: Güzel insan

Aksu’dan Şevki Demirci’ye 6 soru

Yazan: Tuncay karacan

Yorum: Sahte diplomalı sahte ikametli adam bunlara nasıl cevap versin

Adaylık kriterleri; “Adil olacak, şan şöhret sevmeyecek”

Yazan: Körfezli

Yorum: Yukarıda açıklanan Adaylık Kriterlerin Hiç birisi bld.bşk. Baran da Yok Kibir onda Halka Yukarıdan bakma onda ne ararsan var Körfez Baran devam kararı alırsa AK PARTİ KÖrfez de kaybeder

KENT REHBERİ