KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
AKP Gölcük’ten köy çıkarması
AKP Gölcük’ten köy çıkarması
Güncel
07 Kasım 2012 Çarşamba 10:20
  • 903
  • 2

AKP Gölcük’ten köy çıkarması

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Şevkatiye Köyü’nü ziyaret edip köylülerin sorunlarını dinledi

AKP Gölcük İlçe Teşkilatı program dahilinde başlattıkları köy gezilerini tüm hızıyla sürdürüyor. Son olarak Şevketiye Köyü`nü ziyaret eden AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve yanlarındaki heyet, köy muhtarı Ahmet Uzuner ve köylü vatandaşlar tarafından karşılandı. Yapılan ziyaretten oldukça mutlu olan muhtar Ahmet Uzuner, Sedat Yücel ve Ellibeş`e teşekkür etti. 

 
BAŞKANIN DESTEĞİYLE
İlçe başkanı Sedat Yücel, ilçe genelindeki tüm köyleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını çözmeye çalıştıklarını söyledi. Yücel, “Haftada iki gün köyleri geziyoruz. Buralarda topladığımız bigileri rapor haline getiriyoruz. Sonrasında daha etkili çözüm yoları için çaba sarfediyoruz. Öncelik sırasına göre hareket ediyoruz. Belediye başkanımız Mehmet Ellibeş`in de destekleriyle köy halkımızı sevindirecek gelişmeler yaşanacak” dedi. 
 
BULANIK SULAR
Köyün sorunların anlatan muhtar Uzuner ise şöyle konuştu: “Öncelikli sorunumuz sularımızın bulanık akmasının önlenmesidir. Ayrıca zaman zaman yaşanan toprak kaymaları için iyi bir araştırma yapılması gerekiyor. 
Ayrıca tarla yollarımızın iyileştirilmesini istiyoruz. Bu alanların temizlenerek tarıma kazandırılmasına ihtiyacımız var. Ormanlık alanlar yol güzergahları üzerinde. Tarıma kazandırılacak alanların iyileştirilmesi köylüyü mutlu eder.
 
YEM SORUNU VAR
Köyümüz çerisinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız var bu sayının artırılmasını arzu ediyoruz. Köyümüzün yapısı tarım ve havyacılığa müsait. Diğer köylerde yaşanan hayvan yemi tedarik edilmesinde yaşanan sıkıntılar Şevketiye Köyü`müzde de yaşanmamaktadır” dedi. Sohbet sonunda muhtar Ahmet Uzuner ve köy halkı heyete kestane, meyve ve çay ikramında bulundu.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ