KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
AKP ve CHP’den aşure buluşması
AKP ve CHP’den aşure buluşması
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 16:10
  • 1262
  • 3

AKP ve CHP’den aşure buluşması

Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen aşure gününde AKP’li Korkmaz ve CHP’li Yıldırım yan yana oturdu

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Kocaeli İzmit Şubesi Gültepe Cemevi Derneği aşure etkinliği düzenledi. Gültepe Cemevi Derneği Başkanı Abbas Göksu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik siyasileri bir araya getirdi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği etkinliğin en ilgi çekici görüntüsü ise AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ile CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`ın samimi diyalogları oldu. 

 
BİN KASE AŞURE
Etkinliğe, alevi vatandaşların yanı sıra bölge halkı ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Alevi dedesi Tacim Bakır`ın yaptığı aşure duasının ardından konuklara bin kase aşure ikram edildi. Katılımın yüksek olduğu etkinliğe  CHP`lilerin ilgisi oldukça fazlaydı. CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`ın yanı sıra CHP İl Genel Meclis Üyesi İsmet Kanık, ilçe yöneticileri, kadın kolları yöneticileri, il yöneticileri ve CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya da katıldı.  
 
HER KESİMDEN İLGİ
Etkinlikte ayrıca; İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İzmit İlçe İlçe Başkanı Ali Korkmaz, DSP Genel Merkez Yöneticisi Yakup Kalmuk, BDP İl Başkanı Mehmet Alçınkaya, il yöneticileri, MHP eski il yöneticisi Faruk Bostan, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Mustafa Küpçü, Akarca Toplu Yapı Yönetimi Başkanı Adem Elbaş, Tavşantepe Cemevi Derneği Başkanı Ali Ekber İncesu, Çınarlı Cemevi Derneği Başkanı Hüseyin Gülseven ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
 
DÜŞMAN ÇATLATTILAR   
Aşure etkinliğende en dikkat çeken görüntü AKP`li Ali Korkmaz ile CHP`li Selman Yıldırım`ın yan yana oturmasıydı. Birbirlerini acımasızca eleştiri yağmuruna tutan ikili, etkinlikte tokalaşarak ayaküstü bir süre sohbet etti. Protokol bölümünde de yan yana oturan Yıldırım ve Korkmaz`ın zaman zaman birbirleriyle sohbet etmeleri ve siyasi söylemleri dikkat çekti. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği etkinlikte iki başkanın samimi görüntüleri katılımcıların takdirini kazandı.
 
BİRLİK MESAJI VERDİ
Alevi Dernekleri Kocaeli Şubesi Başkanı Doğan Demir, etkinlikte birlik mesajları verdi. Dünya coğrafyasında yaşanan savaşların insanlık dramı olduğunu belirten Doğan, savaşlardaki mağduriyetleri görerek ve bunlardan ders alarak ülkemizin bütünlüğü için herkesin çaba göstermesini istedi. Doğan, “Kerbela İslam tarihinin en utanç verici olaylarından biridir. Maraş, Çorum, Sivas katliamları birer Kerbela`dır. Biz bu acıları, utançları, savaşları artık yaşamak istemiyoruz. Çocuklarımıza mutlu ve birlikte yaşanabilir bir Türkiye bırakmalıyız” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ