KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
AKP’de gençler Hicri Yılbaşı’nı kutladı
AKP’de gençler Hicri Yılbaşı’nı kutladı
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 12:40
  • 1090
  • 0

AKP’de gençler Hicri Yılbaşı’nı kutladı

AKP İzmit İlçe Gençlik Başkanlığı, Hicri Yılbaşı nedeniyle ‘Hicri yeni yılı kutlama' etkinliği düzenledi. Etkinliğe AKP’li gençlerin ilgisi yoğundu
AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi'nde düzenlenen programla Hicri Yılbaşı`nı kutladı. İlçe gençlik kolları başkanı Muharrem Tutuş`un ev sahipliğindeki programa; AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu ile çok sayıda genç katıldı. Programda konuşan genç başkan Tutuş, tüm İslam aleminin bu anlamlı gününü kutladı. İlçe başkanı Ali Korkmaz da yaptığı konuşmada, “Gençlerimizin dini günlerimizi unutmaması bizleri çok sevindiriyor” dedi. 
 
HİCRETİN ÖNEMİ
İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu ise Hicret`in tarihi ve öneminden bahsederek, “Hicret edilen yıl Müslümanlar`ın yılbaşısı olarak kabul edilmektedir. Hicret`in manası terk etmek olduğu için, günahlardan arınmak olarak da belirtiliyor. Aynı zamanda Aşure gününün de bu ay içerisinde olması büyük önem arz ediyor. Hicret bir dönüm noktasıdır. Tüm İslam aleminin hicri yılbaşısı kutlu olsun” şeklinde konuştu. İlçe müftüsü Keşvelioğlu, programa katılan gençlere Hicret`le ilgili bilgiler verdikten sonra etkinlik ney dinletisiyle son buldu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ