KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Halterciler Avrupa sınavına çıkıyor
Halterciler Avrupa sınavına çıkıyor
Salon Sporları
06 Nisan 2010 Salı 13:31
  • 565
  • 0

Halterciler Avrupa sınavına çıkıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un Dünya ve Avrupa dereceli haltercileri Sibel Şimşek ve Aylin Daşdelen Belarus’un Minsk kentinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda milli takımızı temsil edecek. Şampiyona’da iki sporcumuzdan da madalya bekleniyor

İLK SAHNE DAŞDELEN`İN
Belarus`un Minsk kentinde dün Avrupa Büyük Bayanlar Halter Şampiyonası`nda milli takımızı temsil eden Kağıtsporlu haltercilerden ilk olarak Aylin Daşdelen podyuma çıkacak. Geçen sene Bükreşte yapılan Avrupa Şampiyonası`nda ikincilik elde eden Daşdelen, 6 Nisan tarihinde 53 kilo`da altın madalya için mücadele edecek. Başarılı halterciden spor otoriteleri Minsk kentinde yapılacak şampiyonadan iyi bir derece ile çıkması görüşünde hem fikir.  


SİBEL YİNE ALTIN PEŞİNDE

Geçen senenin Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi Sibel Şimşek ise 8 Nisan tarihinde podyuma çıkacak.  63 kilodaki başarılı Kağıtsporlu haltercimiz bu sene de altın madalyayı kimseye bırakmamak için mücadele edecek. Ay yıldızlı bayrağımızı bir kez daha göndere çektirmek ve milli marşımızı dinlettirmek için ter dökecek olan Şimşek, altın madalyaya yakın en önemli sporcular arasında gösteriliyor. Avrupa Şampiyonası`ndaki tüm maçlar televizyondan canlı olarak izlenebilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ