KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
AKP’li vekilin Gebze tepkisi!
AKP’li vekilin Gebze tepkisi!
Güncel
02 Ekim 2019 Çarşamba 16:24
  • 2495
  • 0

AKP’li vekilin Gebze tepkisi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TÜBİTAK ile TCDD arasında ‘Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü’ kurulmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü’nün Gebze’de kurulmasına karar verildi. Daha önceden Karabük’te kurulması planlanan ve birtakım çalışmalar yapılan enstitü hakkında 26. Dönem AKP Karabük Milletvekili ve Eski KBÜ Rektörü ve 31 Mart yerel seçimlerinde AKP Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal sosyal medya hesabı üzerinden enstitünün Gebze’de kurulmasına tepki gösterdi.

KARABÜK’Ü HAZIRLAMIŞTIK!

Uysal kendi sosyal medyasında, “Karabük şehri Demir-Çeliğin başkenti olarak üretme kültürüne sahip kendisini yıllardır RAYLI SİSTEMLER VADİSİ olma yolunda hazırlarken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Varank’ın Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü Gebze’de kurulacak açıklaması Karabük’te pek etkili olmadı hatta hiç etkisi olmadı. Ya yıllardır yaptığımız yatırımlar, emekler… ” diyerek adeta isyan etti.

DİĞER HABERLER

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

İlki Nisan ayında Gebze Ticaret Odasında rekor katılım ile gerçekleştiren eğitim programının ikincisi düzenlendi.TÜGEM Kocaeli( Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri) yönetimi ve Zingat Emlak Portalı tarafından organize edilen,Gayrimenkul Sektörüne yönelik olarak Hilmi Işıkören ve Belgin Benek tarafından verilen ‘’Emlakta Başarılı Olmanın 22 Yolu ‘’ başlıklı eğitime yoğun ilgi oldu.Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen eğitime rekor sayıda katılım gerçekleşti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ