KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
AKP’liler ağaç dikerken taş ocağına ‘evet’ dedi
AKP’liler ağaç dikerken taş ocağına ‘evet’ dedi
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 12:08
  • 2249
  • 5

AKP’liler ağaç dikerken taş ocağına ‘evet’ dedi

AKP’li kadınlar Umuttepe ormanlık alanında ağaç dikti. Ancak böylesi anlamlı bir günde kadınlara eşlik eden başkan İbrahim Karaosmanoğlu, taş ocağı konusundaki kararlılığını yineledi ve ‘Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu’ dedirtti
Türkiye genelindeki AKP`li kadınlar ‘Her kadın için bir fidan dikiyoruz` isimli bir ağaç dikim kampanyası başlatmış ve bu çerçevede geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın canlı televizyon bağlantısıyla 6 ilin kadın kolları ağaç dikmişti. Kalan 75 il ise dün eş zamanlı olarak 3 buçuk milyon fidan dikti. AKP İl Kadın Kolları da Umuttepe`deki ormanlık alanda 15 hektarlık yere tam 100 bin adet fidan dikimi gerçekleştirdi. Ancak programda kent yöneticilerinin taş ocağı konusundaki kararlı tutumu ‘Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu` dedirtti.
 
YAĞMURA RAĞMEN...
Sağanak yağmura rağmen iptal edilmeyen programda kadınlar çamurun içinde ağaç dikti. Törene; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, İzmit ilçe kadın kolları başkanı Aysel Demirtaş, Sakarya Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu ve partili kadınlar yoğun katılım gösterdi. İl kadın kolları başkanı Oya Tunçel ise annesi rahatsız olduğu için etkinliğe katılamadı. 
 
ÖNCE SÖKER SONRA DİKERİZ
Ağaç dikim töreninde konuşan başkan Karaosmanoğlu, Maşukiye-Yanıkköy sınırında çevre katliamına rağmen açılakacak olan taş ocağı konusuna değinerek, “Eğer mevcut ormanlarımızda maden varsa devlet bu madeni oradan alır, alacaktır da. Sonrasında ise orayı yeniden ağaçlandırırız. Bize laf atan CHP`liler, konuşurken aynaya bakıyor ve kendilerini görüyorlar. CHP şimdiye kadar hiçbir hayırlı iş yaptı mı da bizim hakkımda konuşuyor? Bizim onlarla uğraşacak vaktimiz yok” dedi. 
 
ÜYELER 100 BİNİ GEÇTİ
Ağacın önemli olduğunu ve bir tane ağaç aldıklarında yerine 100 tane ağaç diktiklerini kaydeden Karaosmanoğlu, “Biz gerçek çevre dostuyuz” dedi. Karaosmanoğlu`nun ağaç dikim töreninde taş ocağının savunması ise şaşırtıcıydı. Ardından konuşan il başkanı Civelek ise kadınların kararlılıklarını kutlayarak, “Üye kadın sayımız 100 bini geçti. Her yerimiz çamur olsa da sizlerle ağaç dikiyoruz”  diyerek kadınlara teşekkür etti. Konuşmaların ardından kadınlar fidanları tek tek dikti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ