KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
AKP’nin ‘İleri Demokrasi’ söylemi kocaman bir yalan
AKP’nin ‘İleri Demokrasi’ söylemi kocaman bir yalan
Güncel
15 Aralık 2011 Perşembe 12:21
  • 2701
  • 2

AKP’nin ‘İleri Demokrasi’ söylemi kocaman bir yalan

KESK’liler, 21 Aralık’ta greve giderek haklarına yapılan saldırılara sessiz kalmayacaklarını belirtti. KESK Dönem Sözcüsü Akın Şişman, AKP’nin ‘İleri Demokrasi’ söyleminin yalan olduğunu söyledi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Sağlık Bakanlığı`nın yayınladığı Kanun Hükmünde Kararname`ye tepki amacıyla 21 Aralık`ta yapılacak olan grevle ilgili düşüncelerini paylaşmak için Aynalı Fırın`da basın toplantısı düzenledi. Toplantıya BES Şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Akın Şişman, ESM Şube Başkanı Yener Çalışkan, Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Selahattin Pehlivan, SES Şube Başkanı Murat Harata ve Tüm Bel-Sen Şube Sekreteri Şafak Karagöz katıldı. AKP hükümetini sert bir dille eleştiren Şişman, “AKP iktidarının ‘İleri Demokrasi` söylemi kocaman bir yalan” dedi.
 

ÇALIŞANLAR KANDIRILIYOR
AKP iktidarının ‘Çoğulculuk` adı altında tekseslilik, ‘İleri Demokrasi` adı altında da yeni bir diktatörlük şeklini biçimlendirdiğini dile getiren Şişman, “Toplumsal yaşamın her alanı AKP`lileştiriliyor. Buna karşı çıkan tüm kesimler ise sindirilmek isteniyor. AKP`nin başlattığı ‘dönüşümün` acısını en çok çekenlerin başında biz kamu emekçileri yer alıyoruz. Hükümet kamu çalışanlarını aldatmaya devam ediyor.
 

HAKLAR YOK EDİLİYOR
Gerçekleri çarpıtmakta ustalaşan AKP iktidarı, ‘kamuda devrim, reform, yeniden yapılanma gerçekleştiriyoruz` demektedir. Bir ay sonra 20 milyon yeşil kart iptal ediliyor, asgari ücretin üçte birini kazanan herkesten GSS pirimi alınacak, kamu çalışanlarından yüzde 5 oranında GSS pirimi kesilmeye başlanacak, hastaneler CEO`lara teslim edilecek. Kamu çalışanları her geçen gün yoksullaştırılıyor. Halkın ve emekçilerin hakları yok ediliyor” diye konuştu.
 

SESSİZ KALMAYACAĞIZ
AKP hükümetinin mücadeleden başka seçenek bırakmadığını ifade eden Şişman, “Bizler bu ülkede demokrasi için mücadele etmenin zor, bedelinin ağır olduğunu bilen bir gelenekten geliyoruz. Bu geleneğin ve yaşadıklarımızın bize öğrettiği temel şey ise haklarımızı ancak mücadele ile alabileceğimiz gerçeğidir. Anayasanın bize tanıdığı hakkımızı kullanarak 21 Aralık`ta grev yapacağız ve sessiz kalmadığımızı bir kez daha göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
 

GREVE KATILACAKLAR
21 Aralık`ta yapılacak olan greve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği, Devrimci Sağlık-İş Sendikası, Sağlık Hizmetleri Sınıfı Çalışanları Derneği, Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği, Tıbbı Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Hemşireler Derneği, Türk Tabipleri Birliği, Türkiye Diyetisyenler Derneği üyeleri de katılacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ