KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Akşener’den PKK’lılara ‘Hodri Meydan’..!
Akşener’den PKK’lılara ‘Hodri Meydan’..!
Güncel
19 Kasım 2012 Pazartesi 21:05
  • 5625
  • 16

Akşener’den PKK’lılara ‘Hodri Meydan’..!

MHP İstanbul Milletvekili olan ve TBMM’de iki bayan meclis başkan yardımcısından birisi olan hemşerimiz Meral Akşener, APO’nun heykelini dikeriz diye açıklama yapan PKK’lılara sert bir cevap verip ‘Hodri Meydan’ demiş.

İşte Akşener`in sözleri;

MHP'li Meral Akşener: Ben bir Rumeli kızı olarak söylüyorum. Ey 
gafiller Öcalan'ın heykelini yapan elleri kırarız..
MHP İstanbul Milletvekili TBMM Başkanvekili Meral Akşener, “Bir Rumeli kızı olarak seslenmek isterim ki. Ey bu bayrağı indirmek isteyenler kimse elinizi kırmasa biz elinizi kırarız” dedi. 3. Büyük Rumeli Balkan Buluşması`nda konuşan Akşener, “Ey gafiller Abdullah Öcalan'ın heykelini yapacakmışsınız. Yapın da görelim. Heykeli yapan o elleri kırarız. Bu irade o elleri kırar” şeklinde konuştu.
AKŞENER: EY GAFİLLER, ABDULLAH ÖCALAN'IN HEYKELİNİ YAPIN DA GÖRELİM
TBMM Başkanvekili Meral Akşener ise, "Ben Drama doğumlu anne babanın çocuğuyum. Balkanlar denince aklıma hep anneannemin ve anamın sesi gelir. Ben 5 yaşındaydım. Anneannem kısık bir sesle “Çalın davullar çalın, çaydan aşağıya. Mezarımı kazın dostlar belden aşağıya” derdi. Bize bayrak sevgisini öğretti annelerimiz. Biz bu bayrak için ölürüz. Gözümüzden sakınırız. Çünkü bu baş bu bayraktan başka gölgesinde sığınacak başka bir sembolümüz yoktur. Şimdi buradan seslenmek isterim ki. Bir Rumeli kızı olarak seslenmek isterim ki. Ey bu bayrağı indirmek isteyenler kimse elinizi kırmasa biz elinizi kırarız. Ey gafiller Abdullah Öcalan'ın heykelini yapacakmışsınız. Yapın da görelim. Heykeli yapan o elleri kırarız. Bu irade o elleri kırar " şeklinde konuştu. Akşener konuşmasının ardından büyük alkış aldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ