KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
A.K.S.’nin gençlik şöleni Gebze’de start verecek
A.K.S.’nin gençlik şöleni Gebze’de start verecek
Güncel
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:00
  • 1099
  • 0

A.K.S.’nin gençlik şöleni Gebze’de start verecek

Anadolu Kültür Sanat Dans Eğitim Merkezi, 15 Mayıs’ta 6. Uluslar Arası Kültür ve Folklor Festivali Gençlik Şöleni’nin startını Gebze’de verecek

Anadolu Kültür Sanat Dans Eğitim Merkezi(A.K.S.), 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nda, 6. Uluslar Arası Kültür ve Folklor Festivali Gençlik Şöleni düzenleyecek.

Fikret Balcı`nın genel sanat yönetmenliğini yaptığı A.K.S., Türkiye`de gençlik festivali düzenleyen, tek kültür ve sanat merkezi olma ünvanını bu yıl da koruyacak. A.K.S. bu başarısıyla, Gebze`nin adını tüm Avrupa`ya duyurmuş olacak. 15 Mayıs`ta Eskihisar Kalesi`nde start verecek olan şölene yurt dışından Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yurt içinden ise Erzurum, Edirne, Balıkesir ve Çanakkale halk dansları ekipleri olmak üzere, toplam 250 kişi katılacak. Şölen 5 gün boyunca devam edecek.

İLGİ GİDEREK ARTIYOR
Konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştiren Fikret Balcı, 2001 yılında yapılan ilk festivale yurt dışından katılacak ekip bulamadıklarını, şimdi ise yapılan başvuruları, kontenjan yetmediği için, bir sonraki yıla aktardıklarını belirtti. Daha sonra söz alan festival komitesi başkanı Erol Ateş, Gebze`nin hep tatsız olaylarla anıldığını ifade ederek, bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu söyledi.Konuşmaların ardından festival komitesi üyeleri basına tanıtıldı. Erol Ateş`in başkanlığındaki festival komitesinde; Tuncer Saltaş, Fikret Özdemir, Derya Aslan, Seçkin Atalan, Zafer Pesen, Ataman Adıgüzel, Sultan Koç, Ahmet Aydın, Rukiye İsmailoğlu ve Oktay Akbulut yer alıyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ