KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Alemdar, eğitim camiasının yanında
Alemdar, eğitim camiasının yanında
Güncel
11 Aralık 2012 Salı 10:14
  • 858
  • 0

Alemdar, eğitim camiasının yanında

Derince Belediye başkanı Aziz Alemdar, Dumlupınar Ortaokulu’na yaptığı fiziki yardımlarla eğitim camiasının yanında olduğunu gösterdi

Eğitime verdiği önemle bilinen Aziz Alemdar başkanlığındaki Derince Belediyesi`nin okullara yönelik hizmetleri artarak devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren okullara 1 milyon 310 bin TL fiziki yardımda bulunan başkan Alemdar, ayrıca eğitim-öğretime desteklerini her alanda sürdürmeye devam ediyor. Bu bağlamda Derince`deki Dumlupınar Ortaokulu`na da fiziki yardımlarda bulunan Alemdar, eğitim camiasının yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Dumlupınar Ortaokulu yönetimi de okul binasında ağırladığı başkan Alemdar`a yardımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

 
KATKILARIMIZ SÜRECEK
Dumlupınar Ortaokulu`nun bahçesine Derince Belediyesi tarafından banklar konurken, okulun iç-dış boyası, bahçe düzenlemesi ve çatı onarımı da yine belediye ekipleri tarafından yapıldı. Başkan Alemdar`ın eğitime yönelik faaliyetlere her zaman destek olduğunu belirten okul müdürü Hasan Özer, okul bahçesine konulan banklar ve tadilatlar için teşekkürlerini sundu. Alemdar ise eğitim camiasının yanında olmayı bir görev olarak addeddiklerini belirterek, bundan sonra da katkılarının süreceğini müjdeledi. 
 
‘OKULLAR HAYAT OLSUN`
Mili Eğitim Bakanlığı`nın başlatmış olduğu ‘Okular Hayat Olsun` projesinin önemine vurgu yapan başkan Alemdar, eğitimin sadece sınıfta kalmaması gerektiğini belirtti. Okulların salonlarını, bahçelerini kullanmanın önemine eğilen Alemdar, “Okullar sadece öğrencinin değil, herkesin. Bu bağlamda okullarımızın bahçelerinin düzenlenmesi, ağaçlandırılması ve toplum hizmetine açılması noktasında biz de elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.   
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ