KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Alemdar, ilçe turuna çıktı
Alemdar, ilçe turuna çıktı
Güncel
25 Ekim 2012 Perşembe 12:30
  • 999
  • 2

Alemdar, ilçe turuna çıktı

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, AKP Derince İlçe Teşkilatı’ndaki mahalle başkanlarıyla birlikte ilçeyi gezerek belediye çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aktardı

Ahmet Ark`ın ilçe başkanlığına getirilmesiyle birlikte yeni ilçe teşkilatına belediye çalışmalarını aktaran Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, bu bağlamda mahalle başkanlarıyla birlikte Derince  genelinde bir gezi düzenledi. Başkan yardımcıları Adnan Balcı, Osman Ergin, Adnan Pala ile AKP İlçe Başkanı Ahmet Ark`ın da yer aldığı gezide mahalle başkanları, Alemdar`a hizmetlerle ilgili akıllarına takılan soruları sorarak devam eden çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı. Vatandaşla belediye ve teşkilatın üst kademeleri arasında köprü görevi üstlenen mahalle başkanları, gezi sonunda  Ark ve Alemdar`a teşekkür etti.

 
BAŞKANA ÖVGÜ
10 mahallenin ilçe başkanı; Çenedağ Mahalle Başkanı İsmail Çolak, Çınarlı Mahalle Başkanı Özkan Demetgül, Mersincik Mahalle Başkanı Ümit Efe, Fatih Mahallesi Başkanı İsmail Yorgun, Sırrıpaşa Mahalle Başkanı Doğan Erdemir, Dumlupınar Mahallesi Başkanı Faruk İlk, Yavuzsultan Mahallesi Başkanı Veysel Eren, İbnisina Mahalle Başkanı Hüseyin Şafak, Yenikent Mahalle Başkanı Halim Çetin ve Deniz Mahallesi Başkanı Mustafa Arat, başkan Alemdar`a Derince`de tamamlanan çalışmaları ve devam eden projeleri gezdirdiği teşekkür etti.
 
7.63 MİLYONLUK 
Yapılan gezi boyunca mahalle başkanları ve beraberindekilere çalışmaların detaylarını aktaran başkan Alemdar, samimi açıklamalarda bulundu. Derince`deki en büyük sorunun geçmişte yapılan planlamanın düzgün gerçekleştirilememiş olmasıdır diyen Alemdar, dönemi boyunca başta Kaşkaldere, Cımbızdere, Öğretmenler Vadisi olmak üzere 52 bin 373 metrekarelik yeşil alana, 7 Milyon 630 bin 660,13 TL`lik bir kamulaştırma bedeli ödediklerini kaydetti.
 
İNCELEDİLER
Sabah erken saatlerde başlayan gezi programı; Sahil 2. Etap, Azerbaycan Parkı, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Necati Omurca Parkı, Fen İşleri Atölyeleri, Çenesuyu Fabrikası, Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM), Tarihi Gar Binası, Aile Danışma Merkezi, Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), Çenesuyu Tesisleri, Çenesuyu Parkı, Mersincik Mahalle Konağı Bilgi ve Sanat Evi, Derince`nin hava koridorları Kaşkaldere, Çenedere, Cımbızdere, Öğretmenler Vadisi`nde yapılan incelemelerle devam etti.
 
YAŞANABİLİR BİR KENT
Mahalle başkanları, başta siyasi çalışmalar olmak üzere vatandaştan gelen soru ve istekleri de aldıkları bilgiler eşliğinde değerlendireceklerini kaydetti. Kocaeli genelinde nüfusa göre en küçük bütçeye sahip Derince Belediyesi`nin hizmetlerini yeterli gördüklerini ifade eden mahalle başkanları, Büyükşehir Belediyesi`nin Derinceye yaptığı yatırımlara, özellikle de rekreasyon çalışmalarına değinerek, Derince`nin daha yaşanabilir hale geldiğini dile getirdi. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ