KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Alemdar’dan işçilere güvence
Alemdar’dan işçilere güvence
Güncel
02 Aralık 2011 Cuma 10:28
  • 1259
  • 0

Alemdar’dan işçilere güvence

Belediye işçileriyle yemek yiyen Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, toplu iş sözleşmesindeki zammın beklentilerin altında olmayacağını söyledi

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, fen işleri yemekhanesinde işçilerle bir araya geldi. İşçilerin talebi doğrultusunda yemekhanede yapılacak değişikliklerle soyunma odası, sendika odası, masa tenisi odası gibi yeni yapılan odaları gezen Alemdar, öğle yemeğini de işçilerle birlikte yedi. Hizmet-İş Sendikası işyeri temsilcilerinin organize ettiği buluşmada mali sekreter Mustafa Polat, işçilere yönelik yapılan yeni düzenlemeler için başkan Alemdar`a teşekkür etti.
 

ALACAKLAR DÜZENLİ
Yemekhanede kısa bir konuşma yapan sendika mali sekreteri Mustafa Polat, belediyede uzun yıllar çalıştığını hatırlatarak belediye tarihinde işçilerin ilk kez Aziz Alemdar döneminde alacaklarını düzenli olarak aldığını kaydetti. İki yıllık yapılan toplu iş sözleşmesinin 31 Aralık`ta sona ereceğine ve yeni sözleşme için görüşmelerin başlayacağına da dikkat çeken Polat, işçi arkadaşlarının konuyla ilgili isteklerini bizzat Alemdar`a da iletebileceklerini ifade etti.
 

BELEDİYE GELİRİ AZ
İşçilere güvence vererek yapılacak zammın enflasyon rakamlarının altında olmayacağını ifade eden Alemdar ise, “Bütçemizle maaşlarımızı almanın yanında hizmet üretmek gibi bir görevimiz var. Nüfusa göre belediyemizin gelirleri az. Ancak yaptığımız bazı düzenlemelerle gelirlerimiz biraz daha arttı. Bu artışta sizin çalışma temponuzun da önemli yeri var. Güzel işler yapmaya başladınız, iyi yerlere geldik. Maaş zammınız beklentilerinizin çok da altında kalmayacak” şeklinde konuşarak işçilere moral verdi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ