KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
Alikahya, İZAYDAŞ’a savaş açtı!
Alikahya, İZAYDAŞ’a savaş açtı!
Güncel
09 Ağustos 2018 Perşembe 09:29
  • 2772
  • 0

Alikahya, İZAYDAŞ’a savaş açtı!

Alikahya Gençlik Platformu İZAYDAŞ fabrikasına savaş açtı. Platform, Alikahya halkına yaşattığı koku ve kanser saçan kimyasalların kaldırılması ve azaltılması için eylem kararı aldı.

Alikahya Gençlik Platformu’nun çağrısı ile bir araya gelen vatandaşlar, yaptıkları toplantı ile eylem kararını kamuoyuna duyurdu. Alikahya Gençlik Platformu tarafında yapılan açıklama şöyle;

 

Eylem planları yapıldı

“Alikahya Gençlik Platformunda yapmış olduğumuz İZAYDAŞ fabrikasının Alikahya halkına yaşatmış olduğu koku ve kanser saçan kimyasal ile ilgili toplantımız verimli güzel geçmiştir. Her siyasi görüşün ve farklı fikirlerin bir araya gelerek bir olmak adına yaptığımız toplantı sonucunda herkesin İZAYDAŞ ile alakalı fikir ve görüşlerini aldık, birçok fikrin ve eylem planının notları aldık.

 

Herkesin ortak noktası artık bu meselenin herkes tarafından bilindiğini ama hiçbir şekilde çözüm üretmek adına herhangi bir çalışmanın yapılmadığıdır. Ortak karar ve düşünce artık yaptırım adına uygulanacak hangi eylem planı varsa hepsi kademeli olarak en ağır şekilde uygulanmak şartıyla yapılmasıdır. Bu toplantı fikirlerin eylemlerin nasıl olması gerektiği ile ilgili detayların konuşulduğu toplantı olarak yapılmıştır. Bundan sonraki süreç 6 kişilik icra kurulu tarafından eylemlerin nasıl yapılacağı ve zaman, tarih icra kurulunda saklı kalmak kaydıyla ne kamuoyuyla ne de basın ile öncesinde bilgi paylaşımı yapmadan uygulanma zamanında uygulayıcılara bilgi vererek eylemin yapıldı yerden canlı yayınlarla kamuoyuna ulaştırılacaktır. Çözüm üretilene kadar kademeli olarak eylemler devam edecek her bir eylem bir önceki eylemden daha büyük yaptırımları olan eylem olarak yapılmaya devam edecektir. Tüm çevre dernekleri ve doğa dernekleri harekete geçirilecek ulusal basın dışında dünya basınının dikkatini çekecek büyüklükte eylemler yapılarak Alikahya halkına ve çevre mahallelere yapılan bu zulmü durdurmak için yapılması gereken ne varsa yapılacaktır.”

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ