KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Alikahyalılar küçük sanayi istemiyor
Alikahyalılar küçük sanayi istemiyor
Güncel
27 Kasım 2012 Salı 15:26
  • 1819
  • 6

Alikahyalılar küçük sanayi istemiyor

Alikahya Atatürk Mahallesi sakinleri, belediye meclisinin geçtiğimiz ağustos ayında almış olduğu sanayi kararına itiraz etmek için önce Büyükşehir Belediyesi'ne daha sonra İzmit Belediyesi'ne gitti

İzmit Alikahya Atatürk Mahallesi sakinleri, sabah saatlerinde önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne, ardından İzmit Belediyesi'ne giderek, ev ve arsalarının bulunduğu bölgede 350 dönümlük ‘küçük sanayi alanı` ilan edilmesine tepki gösterdi. 16 Ağustos günü alınan karar metnini de yanlarında getiren Alikahyalılar, karara itiraz eden dilekçelerini belediyeye sundu. Hatırlanacağı üzere çok sayıda sanayi kuruluşunun bulunduğu Alikahya bölgesine son olarak POSCO demir çelik fabrikası kurulma kararı alınmış, bu karar üzerine çok sayıda bölge sakini tepki göstermişti.


YETERİNCE SANAYİ VAR
Bölgelerine artık sanayi kuruluşu istemeyen ve sabah saatlerinde ellerindeki dilekçeler ile Büyükşehir Belediyesi'nin kapısını çalan Alikahyalılar adına konuşan Hediye Yurt, elindeki itiraz dilekçesini işaret ederek, "Bölgemizde yeterince sanayi kuruluşu bulunuyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında belediye meclisinden evlerimizin ve arsalarımızın bulunduğu alanda küçük sanayi kurulması yönünde bir karar çıktığını öğrendik. Biz evlerimizin ve arsalarımızın bulunduğu bölgede sanayi istemiyoruz" şeklinde konuştu. Söz konusu bölgede 33 ruhsatsız ev bulunduğu iddia ediliyor. Büyükşehir Belediyesi, MİA projesiyle halen İzmit Küçük Sanayi Sitesi`nin bulunduğu yerden kalkmasını planlamıştı. Alikahya`da imar planı değişen bölgeye ağırlıklı olarak mevcut sanayi sitesinden taşınacak tesislerin gitmesi bekleniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ