KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Alkışlarla ‘İtirafçı Yürek’
Alkışlarla ‘İtirafçı Yürek’
Güncel
08 Kasım 2012 Perşembe 14:09
  • 1749
  • 1

Alkışlarla ‘İtirafçı Yürek’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘İtirafçı Yürek’ oyunu tiyatroseverlerin beğenisini kazandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları`nın yeni sezon oyunlarından ‘İtirafçı Yürek`in önceki gün yapılan galasına ilgi büyüktü. Kral Lear`ın ardından, Şehir Tiyatroları`nın emektar sanatçılarından Aydın Sigalı`nın yönetmen ve oyuncu olarak müthiş performans sergilediği ‘İtirafçı Yürek`, sanatseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyunun tüm prova aşamasını görüntüleyen Şehir Tiyatrosu sanatçısı Tekin Ezgütekin`in fotoğraf sergisi de gecenin en güzel anlarından biri oldu.

 
TEK KİŞİLİK KADRO
Bu sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan ve Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde sahnelenen ‘İtirafçı Yürek` korku, gerilim ve polisiye türlerinin öncülerinden ünlü yazar Edgar Allan Poe`nin öykü ve şiirlerinden uyarlandı. Engin Vural`ın çevirdiği, Mesut Vural`ın oyunlaştırdığı ‘İtirafçı Yürek`in sanat danışmanlığında Eylem Tanrıver,  dekor tasarımında Rona Topçuoğlu, ışık tasarımında Erol Dinçdemir, ses tasarımında İlker Sevüker, görsel tasarımında ise Aksel Zeydan Göz görev aldı. 
 
BİLİNÇALTI GÖRSELİ
İtirafçı Yürek, son derece çarpıcı hikayeleri bir mantık dizgisi çerçevesinde yansıtmanın dışında; Edgar Allan Poe`nin birden fazla eserinden uyarlanması açısından da dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. Tek kişilik oyun, Korkuların doruk noktasında hastalığıyla yüzleşen, çıldırmakla yaşama tutunmak arasında gidip gelen ve sonuçta hayatı altüst olan bir adamın bilinçaltı yolculuğunu son derece çarpıcı görsel efektlerle gözler önüne seriyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ