KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Alkol satışı yaptığı için büfesi kapatıldı
Alkol satışı yaptığı için büfesi kapatıldı
Güncel
17 Aralık 2010 Cuma 12:14
  • 3969
  • 16

Alkol satışı yaptığı için büfesi kapatıldı

Gün Işığı İş Merkezi’nde açtığı büfesi alkol satışı yapıyor diye kapatılan Sinan Denoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın kardeşinin de aralarında bulunduğu yönetimi suçladı

Gündoğdu Kalıcı Konutları`nda bulunan Gün Işığı İş Merkezi`nde, Sinan Denoğlu`nun sahibi olduğu ve alkol satışının da yapıldığı büfe ancak 20 gün açık kalabildi. İş yeri sahibi Denoğlu, bankadan 90 bin TL kredi çekerek ve tüm izinlerini alarak açtığı büfesinin, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın kardeşi Necati Doğan`ın da aralarında bulunduğu iş merkezi yönetiminin şikayeti üzerine mühürlendiğini ve ruhsatlarının iptal edildiğini ileri sürdü.
 

DAHA ÖNCE UYARDILAR
Gizemli Büfe isimli işyerini 1 Ekim tarihinde açtığını söyleyen iş yeri sahibi Sinan Denoğlu, şu iddialarda bulundu: “Burayı alabilmek için 90 bin TL bankadan kredi çektim, ayrıca 30 bin TL masrafta bulundum. 1 Ekim tarihi itibariyle de burayı açtım. Büfeyi açmadan önce belediyeden tüm izinleri aldım. Hatta alkol satabilmek için ruhsat bile aldım. Daha sonra
aidat fiyatını konuşmak için iş merkezi yönetimiyle görüştüm. Bana; ‘120 TL aidat var. Ama isterseniz burada alkollü büfe açmayın` dediler.
 

BENİ ŞİKAYET ETMİŞLER
Ben büfeyi açtıktan sonra, aralarında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın kardeşi Necati Doğan`ın da bulunduğu iş merkezi yönetimi benim haberim olmadan belediyeye şikayette bulunmuş. Bu şikayet üzerine benim bütün ruhsatlarım iptal edilmiş. 20 Ekim tarihinde zabıtalar gelerek işyerimi mühürlediler. Ancak bütün bunlardan haberim yoktu. Hepsini daha sonradan öğrendim. Ben de hakkımı yasal yollardan aramak için mahkemeye başvurdum.
 

TÜM İZİNLERİMİ ALDIM
O gün bugündür de her sabah işyerime geliyorum, burada böylece bekliyorum. İçerideki mallarımı alamadığım için zararım giderek büyüyor. Banka kredisinin taksiti, kredi kartlarım ve aidatlarımı da düzenli olarak ödüyorum. Ancak çok mağdur durumda kaldım. Tüm izinlerimi aldım, neden ruhsatlarım iptal ediliyor? Daha önce de burada alkol satışı yapan bir büfe varmış. O büfe varken sorun yoktu da şimdi mi sorun oldu?”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ