KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Almanyalı Heike Schmiolt Türk Mutfağı’nı öğreniyor
Almanyalı Heike Schmiolt Türk Mutfağı’nı öğreniyor
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 15:19
  • 1439
  • 0

Almanyalı Heike Schmiolt Türk Mutfağı’nı öğreniyor

Alman asıllı Heike Schmiolt İncir çok sevdiği Türk Mutfağı’nın yemek tariflerini öğrenmek için KO-MEK’in açtığı kurslara gidiyor

KO-MEK ilimizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlarında ilgi odağı oldu. Kocaeli`de yaşayan Alman asıllı Heike Schmiolt İncer, Türk Mutfağı`nın inceliklerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları`nda (KO-MEK) öğreniyor. 15 yıldır Türkiye`de ikamet eden Heike Schmiolt İncer, KO-MEK`te Türk Mutfağı kurslarının olduğunu öğrenir öğrenmez kursa kaydını yaptırmış. Türkiye ve Türkleri çok sevdiğini söyleyen Heike Schmiolt İncer, KO-MEK sayesinde çok sevdiği ülkenin yemeklerini yapmayı öğrendiğini ifade etti.

YABANCI HİSSETMİYORUM
Oldukça başarılı bir kursiyer olan Heike Hanım, yapılan yemek sınavlarından da her zaman en iyi notu alan kursiyer olduğunu belirtti. Kurs merkezinde arkadaşları ve usta öğreticileri tarafından çok sevilen Heike İncer, “Burası benim için çok önemli. Kendimi yalnız ya da yabancı bir ülkedeymişim gibi hissetmiyorum. Öğretmenlerim ve arkadaşlarım bana çok iyi davranıyor. Hem Türk yemeklerini öğreniyorum, hem de birbirinden anlamlı dostluklar kuruyorum. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ