KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Alo 184 SABİM hattı kapatılsın
Alo 184 SABİM hattı kapatılsın
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 15:58
  • 2789
  • 14

Alo 184 SABİM hattı kapatılsın

Meslektaşlarının intiharının ardından sokağa dökülen sağlık emekçileri iki saat iş bıraktı

İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde acil tıp asistanı olarak görev yaparken hakkında Sağlık Bakanlığı`nın Alo 184 SABİM hattına yapılan asılsız ihbar sonucu 30 Kasım günü, çalıştığı hastanenin başhekimliğine ifade verdikten sonra intihar eden Dr. Melike Erdem`in maruz kaldığı duruma dikkat çekmek isteyen sağlık emekçileri bugün tüm hastanelerde saat 08.00–10.00 arasında iş bıraktı. Acil dışındaki tüm polikliniklerde hasta bakılmadı. Daha sonra ise Türk Tabipler Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Dev Sağlık İş Sendikası üyeleri Kocaeli Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

 
HAMZAOĞLU DESTEK VERDİ
Yakalarına Dr. Melike Erdem`in fotoğraflarını takan sağlık emekçileri yağmur altında açıklama yaptı. Gruba DİSK ve KESK`e bağlı sendikaların temsilcileriyle, hazırladığı Dilovası raporuyla, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`yla polemik yaşayan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu da destek verdi. Grup adına basın açıklamasını Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Kemal Keşmer yaptı. Keşmer açıklamada Melike Erdem`in ölümüyle duydukları üzüntüyü dile getirdi.
 
DÖNÜŞÜM CAN ALDI
Genç doktor Melike Erdem`in ölümüne sağlıkta dönüşüm projesinin sebep olduğunu anlatan Keşmer, “Sağlıkta dönüşüm can almaya devam ediyor. Daha önce çalıştığı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde maruz kaldığı baskından kurtulmak için İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne geçiş yapan Melike Erdem burada da Alo 185 SABİM hattına yapılan şikayete dayanamayarak intihar etti. Erdem, çevresine göre adalet ve vicdan sahibi alçak gönüllü, içi yaşama coşkusuyla dolu bir pırıl pırıl bir insandı” dedi.
 
184 SABİM HATTI KAPATILSIN
Alo 184 SABİM hattının sağlık çalışanlarını, hastalara kırdıran, ezdiren bir sistem olduğunu kaydeden Dr. Kemal Keşmer, “SABİM sağlıkçı taciz hattına karşı isyan ediyoruz. Bütün sağlık çalışanları olarak alo 184 SABİM hattı yetti artık. Artık bu sistem devreden çıksın. Talebimiz açık ve nettir, SABİM hattı kapatılsın. Bu konuda Sağlık Bakanlığı`ndan acil açıklama bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Daha önce yürüyüş yapacağını duyuran sağlık emekçiler yağmur nedeniyle yürüyüş yapmadan dağıldı. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ