KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Alsancak yeniden yapılıyor
Alsancak yeniden yapılıyor
Güncel
10 Aralık 2010 Cuma 14:10
  • 1765
  • 0

Alsancak yeniden yapılıyor

Kullar’da bulunan Alsancak Caddesi’nin iyileştirme çalışması için start verildi. Proje kapsamında cadde 4 kilometre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde bir bulvar haline gelecek

Başiskele`ye bağlı Kullar Mahallesi sakinlerinin yıllardır dert yandığı Alsancak Caddesi`nin iyileştirme çalışmalarına start verildi. Caddeyi Sakaryalı şirket Milenyum Yapı İnşaat San. Ltd. Şti. ve Büyükşehir Belediyesi`nin koordineli yapacağı belirtildi. Kullar`ın işlek olduğu kadar gerek alt yapı gerekse üst yapı bakımından en kötü caddesi de olan Alsancak`ta yapılacak çalışmaları Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz kahvaltılı bir basın açıklaması yaparak açıkladı.
 

EŞİT HİZMET
Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü`nde gerçekleştirilen  toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, genel sekreter yardımcısı Ercan Yazıcı, fen işleri daire başkanı Tahir Akman, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, yüklenici firma Milenyum Yapı İnşaat San. Ltd. Şti. Genel Müdürü Cengiz Ucuz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve köy muhtarları katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Hüseyin Ayaz, Başiskele`nin 29 mahallesine de eşit hizmet götürdüklerini söyledi.
 

ÜVEY EVLAT YOK
Ayaz, “Hiç kimsenin ağzından çıkan lafa göre değil, Başiskele halkının ihtiyaçlarına göre hizmet etmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz`in hızına yetişerek ve Başbakanımız`ın hizmet aşkını göz önüne alarak çalışıyoruz. Alsancak Caddesi için yolun unutulduğu ve Kullar`a üvey evlat muamelesi yapıldığı gibi polemikler oldu. Ben hiçbir yere üvey evlat gibi bakmadım. Bunları söyleyenleri Allah`a havale ediyorum” dedi.
 

3 MİLYON 358 BİN TL
Ayaz`ın ardından söz alan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Tahir Akman da, çalışmanın teknik boyutu hakkında bilgi verdi. Akman, projenin 3 milyon 358 bin 467 TL`ye mal olacağını söyleyerek, “Yüklenici firma ilk kez Kocaeli`de iş yapacak. İşin bitme süresi 360 gün ancak daha kısa zamanda tamamlanması için çalışılacak. Yol 4 kilometre uzunluğunda 20 metre genişliğinde olacak. Maliyetin 600 bin TL`si yolun aydınlatılması için, 700 bin TL`si ise alt yapı çalışması için harcanacak. Kalan para da üst yapı çalışmasına aktarılacak” dedi.
 

EN GÜZEL BULVAR
Akman, iyileştirme çalışmasının ardından Alsancak Caddesi`nin Kocaeli`nin en güzel bulvarı haline geleceğini söyleyerek, “Bulvar boyunca her iki tarafta kaldırım ve tek tarafta bisiklet yolları olacak” diye konuştu. Alsancak Caddesi, iyileştirme çalışmasıyla Karamürsel Caddesi ile D-130 Karayolu`na bağlanacak. Katılımcılara hitaben son konuşmayı yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı da, Başiskele ilçesinde Büyükşehir Belediyesi`nin 30 milyonu bulan pek çok çalışma yaptığını söyledi.
 

MAYIS SONUNDA BİTECEK
Yazıcı, “Alsancak Caddesi prestijli bir bulvar olacak. Yüklenici firma 360 gün süre verdi. Ama biz mayıs sonunda caddenin bitirilmesini istiyoruz. Bu konuda anlaştık. Yöneticiler ilçeyle ilgili çalışmaları yakından takip ediyor. Hatta bazen bizleri bunaltıyorlar. Başiskele`nin kent merkezi oluştuğunda çok daha güzel bir ilçe haline gelecek. Başiskele`nin çehresi değişmiş olacak” dedi. Toplantının sonunda katılımcılara teşekkür plaketi verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ