KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Alternatif yılbaşı kutlamasına Kabe minyatürü damga vurdu
Alternatif yılbaşı kutlamasına Kabe minyatürü damga vurdu
Güncel
31 Aralık 2011 Cumartesi 23:34
  • 3543
  • 17

Alternatif yılbaşı kutlamasına Kabe minyatürü damga vurdu

Anadolu Gençlik Derneği’nin yılbaşı gecesi düzenlediği ve halk arasında alternatif kutlama olarak tabir edilen etkinliğe Kabe minyatürü damga vurdu

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şubesi, ‘Mekke`nin Fethi` etkinliğini önceki akşam gerçekleştirdi. Yılbaşı gecesiyle aynı güne denk geldiği için alternatif kutlama olarak bilinen etkinliğe katılım yoğundu. Gecede; Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Ahmet Kul, AGD Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Özen, SP ilçe başkanları, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar katıldı. Gecede salonun ortasına kurulan Kabe minyatürü büyük ilgi çekti.
 

 

BARIŞ VE HUZUR
Çok sayıda dernek üyesi ve SP`li vatandaşların katıldığı gece, Eşref Kaya`nın Kuran`ı Kerim okumasıyla başladı. Daha sonra bir konuşma yapan AGD Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Özen Özen, Mekke`nin fethine ithafen yaptığı konuşmada, “Biz fethettiğimiz yerlere barış ve huzur götürdük. Bizim dinimiz İslam dinidir. Bir gün Roma`yı da fethedeceğiz ve oradaki insanlara da barış götüreceğiz” dedi.
 

 

MİNİKLERDEN DUA
Özen, “Gaddar bir gençlik yetişiyor. Maalesef bugünün gençliğine  baktığımızda pek de hayırlı değil. İslam dinini tanıtmıyoruz. Haftada 35 saat ders veriliyor sadece 1 saati din dersi. Üniversite sınavlarında ne zaman bir din sorusu çıkacak. Yeni bir dünyayı biz kuracağız” diye konuştu. Konuşmanın ardından anaokulu öğrencileri; Hatice İncila Kam, Nisa Karakoç ve Melikşah Mısırlıoğlu dua okudu.
 

 

HAÇIN GÖLGESİNDE
Miniklerin duası büyük alkış alırken, tarihçi-yazar Necip Katırağ, Mekke`nin Fethi ile ilgili bir konuşma yaptı. Katırağ, “İslam aleminin üzerinde bundan 50 yıl öncesine göre daha büyük kara bulutlar dolaşıyor. Dinler arası diyalog bahanesiyle her gün bize haçın gölgesi altında semah yaptırıyorlar. Camilerimizde defile yapıyorlar. Sesimi çıkaralım bunlara” dedi. Etkinlik Mekke`nin Fethi sinevizyon gösterisi ve ortaöğretim öğrencilerinin şiir okumasıyla devam etti.
 

 

İRANLI HATİP
Milli Görüş camiası tarafından sevilen sanatçı Harun beyaz, en güzle ilahilerini salondakiler için okuduktan sonra AGD Üniversite Komisyonu tarafından Milli Görüş`ün ölümsüz lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için bir şiir okundu. Bu esnada salonda ‘Mücahit Erbakan` sloganları yükseldi. Gecenin özel konuğu ise İran Kur`an`ı Kerim`i Güzel Okuma Dünya Birincisi Muhammed Rıza Torzargazi enfes sesiyle Kuran`ı Kerim Tilaveti okudu. Gecenin sonunda ise Grup Mevlan`a sahne alarak sema gösterisi yaptı. Etkinlik boyunca AGD`ye SMS yoluyla yardım toplandı
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ