KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Derince’de baskete yatırım yapılıyor
Derince’de baskete yatırım yapılıyor
Salon Sporları
01 Nisan 2010 Perşembe 12:32
  • 1026
  • 0

Derince’de baskete yatırım yapılıyor

Bu yıl açtığı basketbol branşı ile basketbol spor okulu başta olmak üzere çeşitli yaş gruplarında yaklaşık 100 sporcusu olan Derince Belediyespor, basketbolda geleceğin Derincesi’nin temellerini atıyor

ALT YAPI SAĞLAMLAŞTIRILDI
En son Halk Oyunları Ekibini de kulüp bünyesinde oluşturarak toplamdaki branş sayısını 14`e çıkartan Derince Belediyespor, basketbol branşında da emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bayanlarda minik ve yaş grubu kategorilerinde; erkeklerde ise, minik, küçük ve genç erkek kategorilerinde çeşitli müsabakalarda boy gösteren sarı lacivertlilerin bünyesinde 60`ın üzerinde gelecek vadeden sporcu yer alıyor.

SIKI HAZIRLANIYORLAR
Antrenmanlarını Bülent Günaydın ve Leyla Opak yönetiminde aksatmadan sürdüren Derince Belediyespor basketbol ailesinin, spor okulunda da 35 öğrenci yer alıyor. Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Salonunda yapılan antrenmanlar hafta içi 17:30 - 19:00 saatleri ile cumartesi ve pazar günleri tüm gün şeklinde seyrediyor. Sık sık hazırlık karşılaşmalarına da çıkan basketbolcular, önümüzdeki sezonda yerel ligde başarı göstermenin hesaplarını yapıyor.

MİNİKLER NİSAN SONU
Nisan ayı sonunda başlayacak minik erkekler yerel liginin Kocaeli genelinde Gebze, Gölcük ve İzmit olmak üzere 3 noktada yapılacağını söyleyen Derince Belediyespor Basketbol Antrenörü Bülent Günaydın, miniklerin bu tür etkinliklerdeki adaptasyonunu sağlamak için başlayacak yerel ligin eğlenceli ve karnaval havasında geçeceğini belirtti.

7-16 YAŞ YAZ OKULU
Kış döneminde hafta sonları antrenmanlarıyla spor okulunu sürdürdüklerini de söyleyen sarı lacivertlilerin antrenörü Bülent Günaydın, “7-16 yaş arası kız ve erkek çocuklara yönelik yaz spor okullarında çocukları hem eğitici hem de eğlendirmeye yönelik çalışmalar yapacağız” diyerek katılmak isteyen öğrencilerin antrenman yaptıkları Anadolu Ticaret meslek Lisesi Salonuna beklediklerini ifade etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ