KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7660 TL
  • 6.3561 TL
  • 7.4267 TL
Kocaeli Zirve
Amorti diye gitti büyük ikramiye kazandı!
Amorti diye gitti büyük ikramiye kazandı!
Güncel
07 Kasım 2019 Perşembe 09:38
  • 543
  • 0

Amorti diye gitti büyük ikramiye kazandı!

Milli Piyango İdaresi'nin, 19 Ekim 2019 tarihli çekilişine ait şanslı bilet numaraları İzmit'e isabet etti. Şanslı numaraların bulunduğu bileti ise İzmit'te 34 yıldan bu yana seyyar bayii olarak çalışan Cafer Öziri sattı

Öziri, biletin kendisine çıktığını öğrenince bir afişte hazırlattı. Talihlinin kim olduğunu kendisi de merak eden ancak öğrenemeyeceğini düşünen bayiinin başına akıl almaz bir olay geldi. Şanslı biletin sahibi, bileti düzgün kontrol etmeyip 'Bu defada beni zengin edemedin' diye sitem ederek, 'amortimi ver bari' diyen kadın müşterisine gülümseyerek bileti kontrol etti. Ancak numaraları görünce kendisi de şok oldu. Kadın müşterisinin kendisine verdiği bilete 3 milyon liralık ikramiyenin isabet ettiği numaralar olduğunu gördü. Örnek bir davranış göstererek, önce müşterisine herhangi bir hastalığı olup olmadığını sordu. Ardından ise biletine büyük ikramiyenin isabet ettiğini söyledi.

AMORTİ DİYE GETİRDİ

Seyyar Bayii Cafer Öziri, başına gelen olayları şu şekilde anlattı. "34 yıldır bu işi yapıyorum. Daha öncede böylesine büyük bir ikramiye isabet eden şanslı biletler sattım. Ancak böylesi bir anı yaşamadım. Kadın müşterim geldi. 'Bu defada beni zengin edemedin. Amorti çıktı. Yerine ver bilet de gideyim. Düğün var acele etmem lazım' dedi. Bende hemen bileti kontrol ettim numaraları görünce şaşkına döndüm. Amorti var diyerek verdiği bilette, büyük ikramiyenin isabet ettiği şanslı numaralar vardı. Hemen kendisine döndüm. Kendisine herhangi bir rahatsızlığınız var mı diye sordum. Yok deyince ben size bir su bir çay söyleyeyim dedim. Ardından da bakın bu bilete amorti değil, büyük ikramiye isabet etmiş deyince kadında şaşırdı.

HALA DOĞRU DÜRÜST İNSANLAR VAR

Bileti birlikte kontrol edince de çok mutlu oldu. Bana 200 lira para vermek istedi. Bende bileti alıp Ankara'ya gideceksiniz. Para lazım olur dedim. Oda ikramiyeyi alıp geldiğinde senle helalleşeceğiz dedi. Olayın üstünden iki gün geçti. Sanırım artık ikramiyeyi almıştır. Ben evli ve 3 çocuk babasıyım. Çocuklarımı okuttum. Belki onlara ev araba alıp iyi bir gelecek sağlayamadım. Ama haram yedirmedim. O bileti alıp hiç fark ettirmeden  amorti bedeli verebilirdim. Ama yapmam yapamam. Herkese bu olayın örnek olmasını ve hala doğru, dürüst insanlar var olduğunu göstermek istedim." dedi

DİĞER HABERLER

Test yaptırmayana 855 TL ceza!

Test yaptırmayana 855 TL ceza!

İstanbul'da otobüs durağına dalan halk otobüsünün dehşeti yaşatması, Avcılar'da bir servis minibüsünün öğrenciyi ezmesi ticari araç sürücülerinin belgelerini ve psikoteknik raporlarını bir kez daha gündeme getirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 1 Aralıktan itibaren ticari araç sürücülerinin psikoteknik teste girip rapor alması mecburi hale getirildi. 1 Aralık itibariyle psikoteknik test raporu olmayan araç sahiplerine 885 lira, sürücülere ise 283 lira cezai işlem uygulayacak.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ