KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Anıtpark, Gölcük’ün yeni yüzü olacak
Anıtpark, Gölcük’ün yeni yüzü olacak
Güncel
13 Aralık 2012 Perşembe 12:51
  • 1367
  • 0

Anıtpark, Gölcük’ün yeni yüzü olacak

Başkan Ellibeş, Gölcük Anıtpark’ın yenilenmesini kapsayan projeyi anlattı. Ellibeş, “Anıtpark meydanı, yapılacak yeni düzenleme ile ilçemizin yeni yüzü olacak” dedi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Anıtpark`ın yenilenmesini kapsayan projeyi düzenlenen basın toplantısıyla anlattı. İhale süreci tamamlanıp ilk kazmanın vurulacağı çalışmaların ilk günü dolayısıyla anıtparkta hizmet veren Mavi Papağan Kafe`de düzenlenen toplantıda bilgilendirmede bulunan Başkan Ellibeş, “İlçemizin tek kent meydanı olan anıtparkı yenileyerek halkımızın hizmetine sunacağız. Anıtpark meydanı, yapılacak yeni düzenleme ile ilçemizin yeni yüzü olacak” dedi. 

 
GERİ KAZANIYORUZ
Gölcük`te 17 Ağustos Marmara Depremi`nin ardından yatırımların hızla sürdüğünü ve Gölcük`ün kaybettiği değerlerine bir bir kavuştuğunu belirten Ellibeş, “Depremin Gölcük`e tahribatı büyük oldu. Maddi–manevi pek çok kayıplarımız oldu. Ama kaybettiğimiz değerleri tekrar geri kazanıyor ve kazanmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.
 
İKİ MİLYON LİRAYA 
Bu meydanı daha güzel ve modern bir hale getirmek için 5 bin 700 metrekarelik alanda ve yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak bir çalışma başlattıkların duyuran Ellibeş şöyle konuştu: “Bu proje için sivil toplum kuruluşlarımızdan, siyasi parti yöneticilerinden, ilçe esnaflarından ve akademisyenlerden görüşler aldık. Bu projede bir taşla birkaç kuş vuracağız. Meydanda olması gereken her şey olacak. Gerçi ilçe halkı olarak biraz zaruri bir sıkıntı yaşayacağız, ama bu sıkıntıyı çekmeden de bazı güzellikleri yaşayamayız. 
 
İKİ BÖLGE OLARAK 
Kent meydanını 2 bölge olarak değerlendireceğiz. 1. bölge tören alanı olacak, 2. bölge gezi ve dinlenme alanı olacak. Bu projenin bir kez daha ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Basın toplantısında, genel koordinatör Nihat Abiş, başkan yardımcıları Kemal Kahraman, İbrahim Tektaş, Mehmet Olgun, Hasan Özer ve ihaleye alan Nafia İnşaatın Proje Sorumlusu Öner Yıldız hazır bulundu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ