KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Anne çocuk elele ambalajlar geri dönüşüme!
Anne çocuk elele ambalajlar geri dönüşüme!
Güncel
29 Aralık 2012 Cumartesi 11:39
  • 843
  • 1

Anne çocuk elele ambalajlar geri dönüşüme!

Kartepe Belediyesi tarafından halk eğitim merkezlerinde ve okullarda ‘Anne çocuk elele ambalajlar geri dönüşüme’ sloganıyla anne ve çocuklara yönelik eğitimler veriliyor

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen geri dönüşüm uygulama çalışmaları ilçe milli eğitim müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin işbirliğiyle devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ilki düzenlenen eğitimlerin ardından, Kartepe Belediyesi`nin geri dönüşüm çalışmaları halk eğitim kurslarındaki kursiyer hanımlarla paylaşılmaya devam ediyor. Bu çalışmalarda anne ve çocuklara yönelik geri dönüşümle ilgili bir eğitim veriliyor.

 
HEDEF KİTLE GENİŞLİYOR
2009-2012 yılları arasında özellikle okullarda 2. ve 7. sınıflar arasındaki öğrencilere anlatılan kaynağında ayrıştırma ve geri dönüşüm çalışmaları, bu sene halk eğitim kurslarında da yapılarak hedef kitlesini genişletiyor. Evlerden kaynaklanan atıkların genellikle hanımlar tarafından üretildiğini, bu nedenle öncelikle yapılan çalışmaların bayanlara anlatılması gerektiğini ifade eden Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İlknur Şakar, “Biz hem ev hanımı olarak evimizde hangi tür atığın oluştuğunu biliyoruz, hem de anne olarak çocuklarımıza doğruyu öğretmeye çalışıyoruz” dedi.
 
EĞİTİMLERE DEVAM EDİLECEK
Bu seneki eğitimlerimizi okulların yanı sıra hanımlara da yönelik olarak planladık diyen Şakar, eğitime başladıkları kasım ayından itibaren Eşme, Derbent, Maşukiye ve Şirinsulhiye bölgelerinde 326 ilkokul öğrencisi ve 116 kursiyer hanımın bilgilendirildiği toplantılara 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonuna kadar artarak devam edeğini ifade etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ