KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Apartman sakinleri Doğan’a savaş açtı
Apartman sakinleri Doğan’a savaş açtı
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 09:57
  • 3879
  • 21

Apartman sakinleri Doğan’a savaş açtı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın kardeşi Necati Doğan ile bir apartmanın sakinleri arasındaki hukuk savaşı ‘Bu kadar da olmaz’ dedirtti

İzmit`te ‘Burası Türkiye` dedirten cinsten bir olay yaşandı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın kardeşi Necati Doğan'ın Bulvar'da bulunan bir apartmanın zemin katında bulunan dükkanına, apartmanın sığınığını da dahil ettiği ve bu şekilde yıllarca çeşitli firmalara kiraladığı ortaya çıktı. Durumun farkına varan apartman sakinleri açtığı davayı da kazandı. Ancak bu sefer de belediye başkanı Nevzat Doğan'ın davada kazanılan ecrimisili (işgal tazminatını) geri ödemesi için apartman sakinlerini köşeye sıkıştırmaya ve ‘intikam` almaya çalıştığı iddia edildi. 

 
KENDİ MALI GİBİ...
İzmit Kadıköy Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Orkide Apartmanı sakinlerinin verdiği hukuk mücadelesi ayakta alkışlanıyor. İddialara göre; mimarı Metin Alan olan Orkide Apartmanı, 22 sene önce Pekdemir İnşaat ile Necati Doğan ortaklığıyla Atatürk Bulvarı üzerinde iki blok halinde inşaa edildi. Bu apartmanların zemin katında bulunan bir dükkan ise bir süre Pekdemir İnşaat tarafından işletilse de daha sonra Necati Doğan'a devredildi. Apartman sakinlerinden Gülşen Arslan'ın iddiasına göre Necati Doğan, apartmana ait olan sığınağı kendi dükkanına katarak, iş yerini büyüttü. Yıllarca bu durumu farketmeyen apartman sakinleri daha sonra olayın farkına varınca Necati Doğan'la konuştu. 
 
KÖŞEYE Mİ SIKIŞTIRIYOR?
Konuşmalardan olumlu sonuç alamayan apartman sakinleri konu hakkında suç duyurusunda bulundu ve dava açıldı. Kocaeli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde 2011 yılında başlayan dava, 3 ay önce sona erdi ve Necati Doğan'ın haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle yaklaşık 9 bin TL'nin geri ödemesine karar verildi. Ancak karar Doğan'ın avukatları tarafından temyize gitti. Öte yandan apartman sakinleri kalan haksız kazancı da unutmadı ve bir dava daha açtı. Kocaeli 4. Asli Hukuk Mahkemesi'nde görülmeye devam eden davanın bir sonraki duruşması ise 11 Aralık`ta. Öte yandan dava devam ederken, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın da apartman sakinlerini köşeye sıkıştırmaya çalıştığı iddia edildi.
 
PARAYI GERİ İSTEDİ
Apartman sakini Gülşen Arslan, “Başkan Nevzat Doğan, kardeşinin kaybettiği ilk davadaki paraları haksız bir şekilde geri almak istiyor. Apartmana zabıtalarını göndererek, görüntü kirliliği oluşturduğunu söylediği balkondaki pimapenleri sökmek istedi. Aksi halde kat sahiplerini 600 TL ceza ödemekle tehdit etti. Tehditten korkan bazı arkadaşlarımız pimapenlerini sökmek zorunda kaldı. Başkan Doğan ile konuşmaya gittiğimizde ise bize davada kazandığımız ecrimisili geri vermemiz gerektiğini söyledi” diyerek durumu özetledi. Apartman sakinleri olarak bu durumun peşini bırakmayacaklarını da sözlerine ekleyen Arslan, adalete güvendiklerini belirtti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ